Rokiškėnas laimėjo Europos paveldo dienų Lietuvoje „Facebook” konkursą

Benas Kundelis. Aleksandravėlės bažnyčia.

Rokiškėno Beno Kundelio nuotrauka „Aleksandravėlės bažnyčia” laimėjo Europos paveldo dienų Lietuvoje „Facebook” paskyros konkursą. Už Beno nuotrauką balsavo 213 paskyros lankytojų, „Aleksandravėlės bažnyčios” nuotrauka pasidalino 35 žmonės.

Gegužės 14 d. baigėsi Kultūros paveldo rengtas fotografijų konkursas „Kultūrinis kraštovaizdis: nuo piliakalnių iki miesto bokštų“. Kaip skelbiawww.kpd.lt, jame dalyvavo 5-12 klasių moksleiviai – 106 jauni fotografai, iš visos Lietuvos atsiuntę 282 nuotraukas su įvairiausiais kultūros paveldo objektais. Aštuonias nuotraukas, kurios taps 2017 m. Europos paveldo dienų Lietuvoje reklaminiu plakatu, išrinko speciali konkurso komisija.

Vieną nuotrauką rinko Europos paveldo dienų Lietuvoje „Facebook” paskyros lankytojai. Jie savo dėmesį ir atidavė B. Kundelio nuotraukai.

Šių devynių mokinių darbai papuoš Europos paveldo dienų Lietuvoje plakatą.

Monika Vizbaraitė. Adomynės dvaro sodyba ir Švč. Mergelės Marijos vardo bažnyčia.

Konkursui nuotraukų pateikė ir kupiškietė Monika Vizbaraitė. Puikus jos nuotraukų ciklas „Adomynės širdis – pono Adomo dvaras” pateko į geriausiųjų 30-ą.

„Fotografijų konkursui pasibaigus, komisijos nariai dalinosi įspūdžiais. Manėme, kad Lietuvą pažįstame gerai, juk joje gimėme ir užaugome, tačiau moksleivių atsiųstos nuotraukos parodė, kad dar daug gražaus, įdomaus ir iki šiol nepamatyto mūsų šalyje esama.“

Europos paveldo dienų dizaino kūrimu besirūpinantys Jonas Liugaila ir Rūta Ivaškevičiūtė stebėjosi moksleivių darbų kokybe: „Juk tai vaikų ir jaunimo fotografijų konkursas, tačiau matėme tokių nuotraukų, kurios gėdos nepadarytų ir tikram profesionalui“.

Konkursu taip pat džiaugėsi ir jo tęstinumo idėją iškėlė Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Stanislovas Žvirgždas, teigiantis, jog ypatingai džiugina jauniausiųjų konkurso dalyvių darbai. „Būdami dar labai jauni, jie jau mato, suvokia ir vertina Lietuvos paveldą, o tai yra nepaprastai svarbu“, –  pasakoja www.kpd.lt.

 

Parengė temainfo.lt