Rokiškėnas, ketinęs nuomoti butą, nežinia kam sumokėjo užstatą

„Į policiją kreipėsi pilietis (gim. 1995 m.), gyvenantis Rokiškyje. 2017 m. vasario 26 d. skelbimų portale www.alio.lt jis pamatė skelbimą apie išnuomojamą butą Utenoje, J. Basanavičiaus g. 96 (buto numeris nenurodytas). Susisiekęs su skelbimą įdėjusiu asmeniu kovo 1 d. į asmens nurodytą sąskaitą vaikinas pervedė 150 Eur užstatą už buto nuomą. Po to minėto asmens telefonas buvo išjungtas, su juo susisiekti nebebuvo galimybės. Sukčiavimo būdu rokiškėnui padaryta 150 Eur turtinė žala”, – praneša Utenos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas.

Policija įspėja: internete įsigyjant paslaugas arba prekes būtina imtis visų atsargumo priemonių, būti budriems, atidžiai įvertinti asmeninių skelbimų turinį.

„Telefonu ar trumposiomis žinutėmis derėdamiesi dėl kainos ar tardamiesi dėl pirkimo su daikto pardavėju ypač rizikuojate, o po tokių patogių telefoninių susitarimų pervedus pinigus kitam asmeniui rizika tapti aferistų auka dar labiau išauga. Prieš atlikdami bet kokius su pinigais susijusius veiksmus ieškokite būdų, kaip saugiai gauti prekę neatiduodant pinigų bet kam. Pirkite iš oficialių interneto parduotuvių, venkite pirkti „pagal skelbimą“ iš pavienių pardavėjų, o jeigu vis tik perkate, pinigus tiesiai pardavėjui į rankas sumokėkite pasiimdami prekę. Neperveskite pinigų ir neatskleiskite savo mokėjimo kortelių numerių, elektroninės bankininkystės kodų ar slaptažodžių nepažįstamiems asmenims”, – pataria policijos pareigūnai.

 

Parengta pagal Panevėžio apskrities VPK inf.