Rokiškėnams vairuotojams liūtis jaukė protą

Liepos 20 d. Rokiškio rajone praūžė smarkus lietus su ledais. Buvo užtvindytos miesto gatvės, nuplauti daržai.

Gamtos stichija, matyt, paveikė ir žmonių elgesį – per dieną pareigūnai nustatė tris neblaivius vairuotojus, du jų sukėlė eismo įvykius.

Apie vidudienį nuo lengvai apsvaigusio vairuotojo nukentėjo šviesoforas Rokiškio mieste, Vytauto gatvėje. Beje, tai jau antras per savaitę šioje vietoje numuštas šviesoforas.

Tą patį vakarą po 23 val. jaunas vairuotojas automobiliu „Opel Zafira“ atsitrenkė į stulpą Obelių seniūnijos Antanašės kaime. Laimingo atsitiktinumo dėka, nenukentėjo kartu važiavę keleiviai, tik smarkokai apgadintas automobilis, numuštas stulpas bei nuniokotas plotelis sodiečio bulvių. Įvykio vietoje vairuotojui nustatytas 2,98 prom. girtumas.

Vis tik paros rekordą pasiekė vairuotojas, kurio kelionę nutraukė Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Rokiškio rajono policijos komisariato patruliai. Sekmadienio vakarą pareigūnai gavo pranešimą, kad Pandėlyje automobiliu Audi 80 važinėja galbūt neblaivus asmuo. Į miestelį nuvykę patruliai sustabdė netvarkingai važiuojančią Audi 80. Sustabdyto automobilio vairuotojo neblaivumas buvo akivaizdus, tą patvirtino ir alkoholio matuoklis – jaunuoliui nustatytas 3,07 prom. girtumas. Nė 20-ties neturintis vaikinukas nepateikė nė vieno dokumento, „Audi 80“ nebuvo drausta privalomuoju civilinės atsakomybės draudimu. Pareigūnai surašė administracinės teisės pažeidimo protokolą. Šis jaunuolis turi ne vieną galiojančią administracinę nuobaudą už chuliganišką elgesį, o mažiau nei prieš pusmetį už transporto priemonės vairavimą apsvaigus teismas jam skyrė nemažą piniginę baudą su automobilio konfiskacija. Išvadų iš savo elgesio nepadariusio jaunuolio laukia griežtesnė bausmė.

Rasa Černauskaitė
Panevėžio apskrities VPK Komunikacijos grupės vyresnioji specialistė