Rokiškėnai vėl kviečiami eiti lino kančios keliu…

  

Rugsėjo 14 d. 14 val.  kviečiame visus į šventę ,,Lino mūka“. Ji vyks  Rokiškio rajono Panemunėlio seniūnijos Jurkupių kaimo gražioje Nagurkų sodyboje.

Šventė nukels mus į praeitį, ir galėsime patys dalyvauti arba stebėti rudeninio lino senoviškų darbų eigą: klojėjimą, rovimą, džiovinimą, pėdų rišimą, jų statymą į pėdas ir suvežimą į klojimą. O klojimo jaujoje lauks linų kūlimo, mynimo, brukimo, šukavimo, verpimo ir audimo darbai.

Lininį rankšluostį aus tautodailininkė Genovaitė Šimėnienė. Darbų demonstravimą lydės
tradicinės liaudies dainos. Jas atliks Žiobiškio  „Vengerinės“ folklorinis ir  Panemunėlio „Gaja“  kolektyvai. Dalyvaus Rudolfo Lymano muzikos mokyklos kolektyvas, solistai Arvydas Bagdonas ir
Giedra Markevičienė. Kriaunų bendruomenė linksmins šokiais, vaišins koše. Rokiškio lopšelio-darželio „Varpelis“ vaikai ir pedagogai parodys muzikinę kompoziciją“ Linas puošia – linas rengia“.

Patariame turėti lauknešėlį, nes po darbų norėsis užkąsti.

Kiekvienas namo parsiveš linų puokštelę, malonius įspūdžius ir gerą nuotaiką, – nuoširdžiai į šventę kviečia Panemunėlio geležinkelio stoties kaimo bendruomenė.

„Lino mūka“ – bendruomenės pirmininko Romo Kaminsko iniciatyva. Pernai šį šventė buvo rengiama nuostabioje, visai Lietuvai žinomoje Joanos ir Antano Tunaičių sodyboje. Pernai šventėje – netikėtai patiems jos organizatoriams – susirinko labai daug žmonių. Buvo įdomu eiti lietuvio visiškai pamirštu lino keliu…

 

www.temainfo.lt

Romo Kaminsko nuotraukos

 

STRAIPSNIS PANAŠIA TEMA:

Panemunėlyje – lino kančios kelias