Rokiškėnai stovyklautojai dalinosi mintimis apie idealų pareigūną

Panevėžio apskrities VPK Rokiškio rajono policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus prevencijos poskyrio pareigūnės Enrika Pavilonienė ir Nina Kavoliūnienė lankėsi „Trinus vasaros stovykloje”, skirtoje 14-17 metų jaunuoliams. Stovyklos tikslas – ugdyti pasitikėjimą savo jėgomis, bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius, išmokyti jaunuolius įveikti iššūkius, dirbti komandoje bei prisiimti atsakomybę už savo sprendimus.

Rokiškio Senamiesčio progimnazijoje įsikūrę stovyklautojai pakvietė pareigūnes į diskusiją apie policininko profesiją, darbo ypatybes, privalumus ir sunkumus, su kuriais susiduria šios specialybės atstovai, smalsavo apie reikalavimus, keliamus norintiesiems tapti pareigūnais. Neapsieita ir be subtilių klausimų: kokią algą gauna policininkas, ar esate ėmusios kyšį?

Jaunuoliai taip pat dalinosi mintimis apie idealų pareigūną, pasakojo, koks policininkas turėtų būti, kad žmonės juo pasitikėtų ir jį gerbtų.

Rokiškio rajono policijos pareigūnės susitikime priminė Kelių eismo taisykles, pasakojo apie kriminalisto eksperto darbą, supažindino su tyrimuose specialistų naudojamais įrankiais.

Susiskirstę į dvi grupes stovyklautojai ieškojo pirštų antspaudų, juos lygino bei turėjo nustatyti, kuriam iš dalyvių priklauso paliktas pirštų pėdsakas.

Smagi diskusijų ir praktinių užsiėmimų popietė tikrai neprailgo, be to, ji buvo naudinga tiek stovyklautojams, tiek policijos pareigūnėms.

 

Karolina Miganovičienė

Panevėžio apskrities VPK Komunikacijos grupės vyresnioji specialistė