Rokiškėnai planuoja drausti pasirodymus cirkams, jei jie naudoja laukinius gyvūnus

temainfo.lt archyvo nuotr.


Spręs rajono Savivaldybės taryba

Penktadienį, liepos 26 d.,  Rokiškio rajono taryba spręs, ar drausti cirkų, savo programoje naudojančių laukinius gyvūnus, pasirodymus Rokiškio  teritorijoje rengti.

Toks sprendimo projektas galėjo atsirasti po įvykių „Ąžuolyno meškučių cirke“: dėl prastų meškino Vipo laikymo sąlygų jis išgabentas į Lietuvos zoologijos sodą, o netrukus iš ten – į Vokietijos gyvūnų parką.


Remiasi aljanso siekimu

Sprendimo projektą parengęs Tarybos narys Tadas Stakėnas remiasi aljanso „Eurogroup for Animals”, vienijančio gyvūnų gerovės organizacijas Europos Sąjungos (ES) šalyse, siekimu tokį draudimą įteisinti visoje ES. Aljanso platinama nuomone, laukinių gyvūnų naudojimas cirkuose yra ne tik gyvūnų gerovės, bet ir visuomenės sveikatos ir saugumo problema. „Dėl laikinos keliaujančių cirkų prigimties ir arti viešų vietų laikomų laukinių gyvūnų, tokios pramogos negali būti visiškai saugios”, –  skelbia „Eurogroup for Animals”.

T. Stakėno surinktais duomenimis, apribojimus dėl laukinių gyvūnų naudojimo cirkuose jau yra priėmusios 24 ES valstybės, o 11 narių galioja visiškas draudimas. Nacionaliniuose teisės aktuose šiuo klausimu nuostatos nėra įtvirtintos.


Neturi jokios edukacinės vertės… 

„Gyvūnų naudojimas keliaujančiuose cirkuose prieštarauja gyvūnų gerovės standartams: keliaujantys gyvūnai vežami tūkstančiais kilometrų itin ankštose patalpose – vilkikų priekabose, jie patiria didžiulį stresą, tampa neprognozuojamais, sutrinka jų elgesys. Taip pat žinoma, kad dresuojant laukinius gyvūnus dažnai pasitelkiamas smurtas, kuris taip pat žaloja gyvūnų psichiką. Nelaimingi įvykiai, susiję su cirko gyvūnais, vyksta reguliariai, sukeldami įvairius viešosios tvarkos pažeidimus, žmonių sužalojimus ar net mirties atvejus. Gyvūnų naudojimas viešoms pramogoms neturi jokios edukacinės vertės ir – priešingai – gali turėti neigiamą įtaką visuomenės suvokimui apie laukinius gyvūnu“, – teigiama T. Stakėno parengtame aiškinamajame rašte.

Birželio mėn. Kėdainių rajono savivaldybė pirmoji Lietuvoje uždraudė cirkų su laukiniais gyvūnais pasirodymus Kėdainių rajone.


temainfo.lt

 
Straipsnis panašia tema:

Iš Nikolajaus Zubovo atimtas meškinas Vipas puikiai jaučiasi Vokietijos gyvūnų parke »