Rokiškėnai pedagogai stebisi vakcinacijos prioritetų nenuoseklumu

temainfo.lt archyvo nuotr.


Prasidėjo abiturientų nuotolinės konsultacijos, o mokytojai arba nevakcinuoti, arba paskiepyti tik vieną kartą. Neįvertintas abiturientų pavėžėjimas į konsultacijas. Betgi ir per karantiną vyksta daug nuotolinių renginių – olimpiadų, meninio skaitymo konkursų, konferencijų.


Obelių pradinukai po pamokų noriai jungiasi į nuotolinį
Visokių būna dalykų: atlikęs užduotis mokinys mokytojui jas atsiunčia vidurnaktį ar paryčiais, kai mokytojas miega. Ryte auklėtinis jau nori žinoti, kaip įvertintas jo darbas…
Tačiau Obelių gimnazijos direktorės Neringos Ragelienės manymu, į mokinių ir mokytojų gyvenimą atėjęs nuotolinis mokymas nebeišnyks.
– Taip teigia ir mūsų gimnazijos pradinių klasių mokytojos. Vaikai įprato klausti, pasitarti. Nuo kovo 23 d. pradėję lankyti mokyklą, per namų ruošos darbus vaikai vis jungiasi į nuotolinį, – sakė direktorė N. Ragelienė.
Kitų nuomonė kitokia: vaikams reiktų uždrausti nuotolinį bendravimą su mokytojais – pedagogai yra pervargę.

 
Keblumai dėl skiepų ir pavėžėjimo

Rokiškio švietimo darbuotojų profesinių sąjungų susivienijimo pirmininkas, Rokiškio Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijos mokytojas metodininkas Erikas Gaigalas temainfo.lt sakė negirdėjęs mokytojų didelių nusiskundimų dėl smarkiai padidėjusio darbo krūvio.
– Mokytojai supranta situaciją. Gal pasibaigus karantinui krūviai ir bus skaičiuojami, tačiau kol kas ramu, – sakė jis.
Anot pedagogo E. Gaigalo, mokytojus labiau vargina vakcinacijos prioritetinės tvarkos nenuoseklumas: prasidėjo abiturientų nuotolinės konsultacijos, o mokytojai arba nevakcinuoti, arba paskiepyti tik vieną kartą. Tie, kurie bijo rizikuoti, konsultacijas organizuoja nuotoliniu būdu.
Atsiranda naujų keblumų: jei po vieną gimnazijos abiturientą gyvena Obeliuose, Jūžintuose ar Kazliškyje, mokyklinis autobusiukas nesuka ratų – tenka organizuotis atvažiavimą patiems mokiniams. Daugiausia į konsultacijas renkasi miesto vaikai.


Mokyklos sprendė, ką pirkti

Nuotolinis mokymas, be abejo, turi didžiulį pliusą: vaikai aprūpinti kompiuteriais, interneto prieigomis. Kaip temainfo.lt sakė Savivaldybės administracijos švietimo ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Danutė Kniazytė, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija rajono mokykloms skyrė 450 kompiuterių; 26 gavo mokytojai.
Savivaldybė 11 mokyklų skyrė 20 tūkst. eurų kompiuterinei įrangai įsigyti.
– Kadangi pirkimus vykdė pačios mokyklos, tai jos ir sprendė, ką pirkti: stiprino internetines prieigas, pirko kompiuterių priedus, kameras, įsigijo ir kompiuterių,– sakė D. Kniazytė.
Rokiškio rajono mokyklose mokosi apie 3 tūkst. mokinių. Anot skyriaus vyriausiosios specialistės Jolitos Geidanienės, 80 vaikų – daugiausia pradinukų, patiriančių mokymosi sunkumų, – ir iki atlaisvinant karantiną lankė mokyklą.


Mokykla tarsi išsitrina iš visuomenės gyvenimo…

Nebesijaučia, kada kaimynų vaikai mokosi, kada atostogauja – mokykla tarsi išsitrina iš visuomenės gyvenimo. Nuotoliniu būdu vykstantys renginiai mažiau pastebimi ir spaudos. Vis dėlto nuotolinių renginių nemažai: vyksta olimpiados, meninio skaitymo konkursai; rajono Savivaldybės švietimo centras surengė mokinių dailės olimpiados darbų parodą ir paskelbė: respublikinėje olimpiadoje rajonui atstovaus Kornelija Šernaitė, Rokiškio J. Tumo-Vaižganto gimnazijos III klasės mokinė (mok. Marina Kubilienė).
Balandžio 8 d. 10 val. nuotoliniu būdu vyks tarptautinė konferencija „Jaunųjų ūkininkų“ veiklos organizavimas ugdymo įstaigose: inovacijos ir perspektyva“. Konferenciją organizuoja Rokiškio rajono jaunųjų ūkininkų asociacija ir Žemės ūkio rūmai. Dalyvaus VDU žemės ūkio, LSMU Veterinarijos akademijų dėstytojai, šalies mokyklų, ikimokyklinio ugdymo įstaigų pedagogai.
Tėvus, žinoma, neramina tai, kad vaikai labai daug laiko praleidžia prie ekrano: jei anksčiau buvo stengiamasi vaikus nuvaryti nuo kompiuterio, tai dabar jau – nieko nepadarysi…


temainfo.lt