Rokiškėnai nesutaria, ar viešinti Savivaldybės transporto judėjimą realiu laiku


Siūlyta transliuoti viešai

Rokiškio rajono tarybos nario Stasio Meliūno parengtas sprendimo projektas, papildantis ankstesnį Tarybos sprendimą „Dėl Tarnybinių automobilių įsigijimo, nuomos, naudojimo Rokiškio rajono savivaldybės biudžetinėse įstaigose taisyklių patvirtinimo“ nebuvo įtrauktas į darbotvarkę.

Siūlymas net labai skaidrintų Savivaldybės veiklą, nes Taisyklių naujas punktas patobulintų tarnybinių automobilių naudojimo tvarką: siūloma įsigyti telemetrinės transporto kontrolės programas, veikiančias GPS/GSM technologijų pagrindu, instaliuoti jas rajono Savivaldybės administruojamuose tarnybiniuose automobiliuose ir internetu viešai, tiesioginiu laiku transliuoti informaciją apie Savivaldybės automobilių judėjimą.


Kas tapo tokio siūlymo raktu?

Rokiškio rajono mero Antano Vagonio automobilyje yra įdiegta telemetrinė sistemos programa, sujungta su Savivaldybės administracijos Turto valdymo ir ūkio skyriaus kompiuteriu. Kai vasario 6 d. meras kažkur išvyko, rajono Tarybos narys S. Meliūnas ir nusprendė patikrinti jo automobilio dislokacijos vietą realiu laiku.

Pasirodo, tądien meras važiavo į Kauną, į merų debatus. Darbo metu, valdišku automobiliu, vairuojamu Savivaldybės vairuotojo, keliose vietose viršydamas greitį A. Vagonis važiavo įtikinti tautos, koks jis vertas antros kadencijos.

Į debatus meras neėmė pakeleivingų – kitų kandidatų į Rokiškio rajono merus, – nors šie ir prašėsi…


Bandys išsiaiškinti Savivaldybės juristai

Taigi siūlymas nebuvo įtrauktas į darbotvarkę: anot Juridinio ir personalo skyriaus specialistų, Savivaldybės automobilių judėjimo viešinimas pažeistų asmens duomenų apsaugos reglamentą. Administracija rajono Tarybai vis dėlto davė pažadą kreiptis į Asmens duomenų apsaugos inspekciją ir išsiaiškinti, ar rinkėjas gali turėti galimybę matyti, kaip Savivaldybė naudoja transportą. Tikėtina, jog tai padės išsiaiškinti ir viešo asmens kategoriją.


Rita Briedienė
Rokiškio rajono savivaldybės archyvo nuotr.