Rokiškėnai, ko gero, balsuos už Justino Krisiūno „Dėdę, Roką ir Nidą”

„KINFO“ vėl kviečia visus balsuoti už geriausią 2015 m. Lietuvos kino aktorių, režisierių, festivalį, renginį ir filmą. Pernai Emilio Vėlyvio filmui „Redirected/ Už Lietuvą!“ pergalę lėmė 60 tūkstančių žiūrovų balsų, o tai „KINFO apdovanojimams“ leidžia tikėtis dar didesnio susidomėjimo.

Šiemet keliomis apdovanojimų nominacijomis bus mažiau negu pernai. Filmų kūrėjai taikys į nominaciją „Metų kino renginys“; „Metų kino festivalis“; „Metų trumpametražis dokumentinis filmas“; „Metų trumpametražis filmas“; „Metų dokumentinis filmas“; „Metų scenarijus“; „Metų operatorius“; „Metų aktorius“; „Metų aktorė“; „Metų režisierius“; „Metų vaidybinis filmas“, „Specialus KINFO apdovanojimas“.

Balsavimas, kaip ir visada, vyks dviem etapais. Pirmasis prasidės jau šiandien, sausio 4 d. ir tęsis iki sausio 17 d. Žiūrovai galės balsuoti už tuos filmus, kurie kino teatruose buvo rodomi nuo 2015 m. sausio 1 iki gruodžio 31 d.

Antras balsavimo etapas vyks sausio 18–31 dienomis, ir varžysis žiūrovų atrinkti nominuotieji, surinkę daugiausiai balsų.

„KINFO apdovanojimai“ planuojami vasario 3 d. „Forum Cinemas Vingis“ kino teatre. „KINFO.LT“ vadovė Lina Sakalauskaitė paatviravo:

– Skirtingai nei per ankstesnius apdovanojimus, kuriuose rodėme lietuviško kino premjeras, šiemet nusprendėme prisiminti kino klasiką – „Velnio nuotaką“.

Dėl nominacijos „Metų kino renginys” varžosi Anykščiuose jau 7 kartus rengtas dokumentinių filmų festivalis „EDOX”, kurį organizuoja „Studio Nominum“ ir VšĮ „Kino kontora“.

„Metų vaidybinio filmo” kategorijoje varžysis rokiškėnas režisierius Justinas Krisiūnas ir jo filmas „Dėdė, Rokas ir Nida”.

„Tai pilna nuotykių romantinė komedija, kurios veiksmas mus nukelia į gražiausią Lietuvos kampelį – Nidą. Čia gyvena Gintaras, buvęs vienas geriausių Pabaltijo šalių buriuotojų, kuris po nelaimingo atsitikimo jūroje atsiribojo nuo jos, buriavimo ir paties savęs. Tačiau jo gyvenimas apsiverčia aukštyn kojomis, kai vieną dieną Gintaras sulaukia brolio skambučio. Brolis prašo vasarai priimti sūnėną Roką, kuris, anot jo, yra pasukęs gyvenimo klystkeliais, tikėdamasis, jog atostogos Nidoje sugrąžins jaunuolį į doros kelią. Keliaudamas į Nidą Rokas sutinka savo gyvenimo meilę…” – pasakoja filmo anotacija.

„Dėdės, Roko ir Nidos” scenarijaus autorius Augustinas Gricius sieks „Metų scenarijaus”, pagrindinių vaidmenų atlikėjai Martynas Levickis ir Arūnas Storpirštis – „Metų aktoriaus”, Justė Zinkevičiūtė – „Metų aktorės”, operatorius Marius Komičius – „Metų operatoriaus”, na, ir režisierius J.Krisiūnas – „Metų režisieriaus” nominacijų.

Beje, filmui „Dėdė, Rokas ir Nida” muziką parinko ir ją kūrė iš Kupiškio kilęs muzikantas Justas Jarutis.

2014 m. J.Krisiūnas jau yra laimėjęs „KINFO apdovanojimus”: jo pirmasis filmas „Emigrantai” žiūrovų buvo įvertintas „Metų filmu”. „Su šiuo filmu į populiarumo aukštumas Rokiškio jaunimo teatrą iškėlęs Justinas Krisiūnas toliau tęsia sėkmingą režisieriaus karjerą ir filmuoja laidas televizijoje”, – rašo kinfoapdovanojimai.lt.