Rokiškėnai jau planuoja baseino įkurtuves: yra ko laukti

Stiklinis „Rokiškio baseinas”

Puikus Rokiškio baseino stiklinis pastatas, iš išorės apdailintas aliuminio žaliuzėmis, sudarančiomis pavėsį, traukia akį, stebina ir džiugina – Rokiškį daro dar labiau panašų į didmiestuką.

O viešoje erdvėje – visokių kalbų. Vieni rašo, kad baseinas bus pastatytas ankščiau, nei planuota, kiti, kad – vėliau, treti, – kad turkiška pirtis jau veikia.

– Kai baseino sandarumui išbandyti į jį prileidome vandens, o bandymas buvo pademonstruotas feisbuko paskyroje „Rokiškio baseinas”, atsirado komentaras: „Ko vanduo toks „mūtnas”?” Žmonės greiti nuspręsti, jie viską interpretuoja savaip. Vis dėlto baseino atidarymo diena iš tiesų – nebe už kalnų, – temainfo.lt sakė Rokiškio baseino pagrindinio statybų rangovo UAB „Henvida” statybos vadovas Vidas Laguckas.

UAB „Henvida” statybos vadovas Vidas Laguckas

Net sunku patikėti, kad 2015-aisiais pradėjus baseino statybas, aplinkinių Vilties gatvės namų gyventojai gulė ant gatvės, vedančios į baseino statybvietę, asmenukes sunkvežimių fone darėsi, – taip buvo protestuojama prieš padidėjusį transporto srautą. Net pas rajono merą rangovai ėjo ir prašė: „Darykit ką nors”. Teko statyti papildomus kelio ženklus, vienoje pusėje įvažiavimo draudžiančius statyti automobilius.

Dabar čia – ramybės oazė. Aplink baseiną baigiama sutvarkyti aplinką: nė žymės nelikę pamatams ir rūsiui iškastos žemės kalnų, jie išlyginti, suformuojant nežymų nuožulnumą; išėjus pašalui bus atlikti baigiamieji aplinkos tvarkymo darbai – didžiuliai plotai tuoj pasidengs žalia veja. Įrengta automobilių stovėjimo aikštė. Praėjusią savaitę atvežti dviračių stovai, lauko suolai: buvo „matuojama”, kur juos išdėlioti.

Aukštai virš paradinių durų – lakoniškas ir aiškus, rokiškėnų ilgokai galvotas statinio pavadinimas „Rokiškio baseinas”. Pirma „o” raidė atkartoja šio miesto Nepriklausomybės aikštės paminklinę „Arką”, todėl norisi skaityti tarmiškai: „Rakiškio baseinas”. Pavadinimui tai suteikia subtilaus savitumo.

Anot rajono Savivaldybės administracijos direktorės pareigas laikinai einančios Danguolės Kondratenkienės, vis dėlto kol kas nedrąsu skelbti atidarymo datą.

– Manau, kad įkurtuves švęsime rugsėjo 1-ąją. O gal anksčiau. Statybos darbai eina į pabaigą. Lieka supirkti, atvežti ir sumontuoti baldus, – temainfo.lt sakė ji.

 

Statybininkai pralenkė laiką

Rokiškėnai bene šešerius metus ieškojo galimybės baseino statybai, o 2015 metų spalį pradėję kasti pamatų duobę, šiandien jau planuoja įkurtuves. Kaip temainfo.lt sakė statybos vadovas V. Laguckas, tokią spartą lėmė savalaikis finansavimas.

– Finansavimą skyrė dar Algirdo Butkevičiaus Vyriausybė. Ji vadovavosi principu – daug statyti, bet po truputį. 2017-iems iš pradžių tebuvo skirta vos 300 tūkst. eurų. O naujoji valdžia nusprendė pirma užbaigti jau pradėtus objektus ir tik tada imtis naujų, todėl mums smarkiai padidino finansavimą, – sakė statybos vadovas.

Rokiškio baseiną projektavo UAB „Šiltas namas”. Baseino vertė – 3,7 mln. eurų. Tai valstybės investicijų programos (VIP) ir Rokiškio rajono savivaldybės lėšos. Statybininkai gerokai pralenks laiką, nors Savivaldybės ir UAB „Henvida” rangos darbų sutartis yra sudaryta iki 2021-ųjų. VIP pinigai jau išnaudoti; šiems metams darbų liko maždaug už 400 tūkst. eurų.

 

Statybos darbais dalinasi Rokiškio bendrovės

Į stiklinį pastatą įėjome ne pro paradines duris. Tai ta baseino dalis, kuri jo lankytojams mažai tebus pažįstama. Čia – trenerių, teisėjų, masažistų kabinetai, virtuvėlė personalui.

Vestibiulyje įrangos dar nėra. Darbų vadovas vardija:

– Čia bus kasa, čia – praėjimo kontrolė-turniketas, praėjimas žmonėms su negalia. Čia – kavinė.

Ši, didžiuliais langais atsiverianti į baseiną, jau ir dabar – dar būdama be baldų –  jauki.

– Jei būsim geri, sakė, į baseiną prileis vandens, – juokavo statybininkai.

Plaukimo baseinas jau klijuojamas plytelėmis. Keturių takelių, vienoje pusėje 1.25 m, kitoje – 2 m gylio, su keturiais planuojamais starto bokšteliais – baseinas labiau skirtas sveikatingumui ir rekreacijai. Ypatingų standartų nereikalaujančios varžybėlės čia, žinoma, vyks – paruošta vieta žiūrovų vietoms įrengti.

Stogo konstrukcijas laiko „Jūrės medžio” medinės sijos; pakabinti plastikiniai ventiliacijos ortakiai.

– Iš pradžių projekte buvo numatyta montuoti cinkuotą vamzdyną, bet toks neilgaamžis, rūdija. Pasirinktas labai šiuolaikiškas variantas, – pasakojo baseino statybos vadovas V. Laguckas.

„Rokiškio baseino” statybos darbais dalinasi bendrovės UAB „Henvida” ir UAB „Rokiškio apdaila”, visus mechanikos darbus atlieka UAB „Aldma”, elektros ir silpnų srovių – UAB „Alfa idėjos”. Visos keturios – rokiškėnų įmonės.

 

Keturi metrai po žeme

Pirtys jau pilnai įrengtos ir gali pradėti veikti nors ir šiandien.

– Mūsų turkiška pirtis – su kvapais ir druskomis. Visa tai reguliuojama šioje zonoje, – prieš leidžiantis į pastato rūsį, įrangos stendą rodė V. Laguckas. O rūsyje – plaukimo ir pramoginio baseinų priežiūros įranga: cirkuliuosiančio vandens modernūs filtrai, chemikalų dozatoriai, balansiniai rezervuarai… Filtrams įprastai naudojamas kvarcinis smėlis, o „Rokiškio baseinas” naudos atnaujinimo nereikalaujančias granules.

Rūsys – keturi metrai po žeme. Iš čia plaukimo baseinas – tarsi didžiulė dėžė. Jos gelžbetoninio dugno ir sienų storis – apie 20 cm – saugus išlaikyti 500 t vandens.

Anot V. Lagucko, statybininkams labai pasisekė, kad 2015-ųjų ruduo buvo labai sausas.

– Jei būtų buvę tokie lietingi metai, kaip pernai, būtų buvę blogai. Čia aukšti gruntiniai vandenys – dar du metrus kasėme, įrengėme drenažą, pylėme žvyrą, klojome hidroizoliacines medžiagas. Visur sausa, net pernai joks kampas nedrėko, – pasakojo V. Laguckas.

 

Pramogų baseinas – atskira zona

Praeiname jaukius vyrų ir moterų persirengimo kambarius, beje, išdažytus nevienodai. Įrengtos dušų kabinos. Yra ir kitų skirtumų: vyrų pusėje – trys plaukų džiovintuvai, moterų – devyni. Ir vyrų, ir moterų persirengimo kambariai vienu metu galės priimti po 30 žmonių.

Įrengta patalpa baseino lankytojams su negalia ir juos lydintiems žmonėms.

Pramoginiai baseinai – atskira zona. Mažytėmis plytelėmis jau išklijuotos sūkurinės vonios: viena ilgesnė, su posūkiais – tarsi užutėkiais nedidelėms kompanijoms, šeimoms. O kita – atskira, kaip sakė V. Laguckas, „VIP-inis”, didesnei žmonių grupei.

Stikliniame pasienyje – negilus baseinėlis vaikams. Priešais jį – baseino prižiūrėtojų kabineto didžiulis langas. Greta – masažo patalpos.

Jau įrengtos visos keturios pirtys – saunos su garu ir be garo, skliautuota turkiška ir infraraudonųjų spindulių. Pastaroji iškalta kvapniu kedru, kitų pirčių gultams naudota brangi abachi mediena. Pirčių eilės pabaigoje – kabantis šalto vandens kubilas.

Juoda pirčių siena ir juodos grotuotos lubos prabangiai dera su sūkurinių baseinų mėliu. Kiekviena patalpa patalpėlė jauki savo spalviniais sprendimais. Anot statybos vadovo, spalvų gamomis rūpinasi ir jas kuria Architektūros ir paveldosaugos skyriaus vedėjos pavaduotojas Raimondas Simanavičius, reta diena neapsilankantis šiame įspūdingame objekte.

„Rokiškio baseino” plotas – apie 2 140 m. Baseine dirbs 17 žmonių.

Rokiškėnams ir jų svečiams iš tiesų yra ko laukti. Ko gero, ne vienas darysis asmenukes baseino fone.

 

Rita Briedienė

Vido Lagucko ir Emilijos Briedytės nuotraukos

[gallery_box]

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2018/04/1_rokiskio_baseinas_2018_1.jpg” descr=”” title=””]

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2018/04/1_rokiskio_baseinas_2018_2.jpg” descr=”” title=””]

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2018/04/1_rokiskio_baseinas_2018_3.jpg” descr=”” title=””]

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2018/04/1_rokiskio_baseinas_2018_4.jpg” descr=”” title=””]

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2018/04/1_rokiskio_baseinas_2018_5.jpg” descr=”” title=””]

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2018/04/1_rokiskio_baseinas_2018_6.jpg” descr=”” title=””]

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2018/04/1_rokiskio_baseinas_2018_7.jpg” descr=”” title=””]

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2018/04/1_rokiskio_baseinas_2018_8.jpg” descr=”” title=””]

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2018/04/2_rokiskio_baseinas_2018_1.jpg” descr=”” title=””]

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2018/04/2_rokiskio_baseinas_2018_2.jpg” descr=”” title=””]

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2018/04/2_rokiskio_baseinas_2018_3.jpg” descr=”” title=””]

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2018/04/2_rokiskio_baseinas_2018_4.jpg” descr=”” title=””]

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2018/04/2_rokiskio_baseinas_2018_5.jpg” descr=”” title=””]

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2018/04/2_rokiskio_baseinas_2018_6.jpg” descr=”” title=””]

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2018/04/2_rokiskio_baseinas_2018_7.jpg” descr=”” title=””]

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2018/04/2_rokiskio_baseinas_2018_8.jpg” descr=”” title=””]

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2018/04/2_rokiskio_baseinas_2018_9.jpg” descr=”” title=””]

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2018/04/2_rokiskio_baseinas_2018_10.jpg” descr=”” title=””]

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2018/04/2_rokiskio_baseinas_2018_11.jpg” descr=”” title=””]

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2018/04/2_rokiskio_baseinas_2018_12.jpg” descr=”” title=””]

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2018/04/2_rokiskio_baseinas_2018_13.jpg” descr=”” title=””]

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2018/04/2_rokiskio_baseinas_2018_14.jpg” descr=”” title=””]

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2018/04/2_rokiskio_baseinas_2018_15.jpg” descr=”” title=””]

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2018/04/2_rokiskio_baseinas_2018_16.jpg” descr=”” title=””]

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2018/04/2_rokiskio_baseinas_2018_17.jpg” descr=”” title=””]

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2018/04/2_rokiskio_baseinas_2018_18.jpg” descr=”” title=””]

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2018/04/2_rokiskio_baseinas_2018_19.jpg” descr=”” title=””]

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2018/04/2_rokiskio_baseinas_2018_21.jpg” descr=”” title=””]

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2018/04/2_rokiskio_baseinas_2018_22.jpg” descr=”” title=””]

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2018/04/2_rokiskio_baseinas_2018_23.jpg” descr=”” title=””]

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2018/04/2_rokiskio_baseinas_2018_24.jpg” descr=”” title=””]

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2018/04/2_rokiskio_baseinas_2018_25.jpg” descr=”” title=””]

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2018/04/2_rokiskio_baseinas_2018_26.jpg” descr=”” title=””]

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2018/04/2_rokiskio_baseinas_2018_27.jpg” descr=”” title=””]

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2018/04/2_rokiskio_baseinas_2018_28.jpg” descr=”” title=””]

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2018/04/2_rokiskio_baseinas_2018_29.jpg” descr=”” title=””]

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2018/04/2_rokiskio_baseinas_2018_30.jpg” descr=”” title=””]

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2018/04/2_rokiskio_baseinas_2018_31.jpg” descr=”” title=””]

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2018/04/2_rokiskio_baseinas_2018_32.jpg” descr=”” title=””]

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2018/04/2_rokiskio_baseinas_2018_33.jpg” descr=”” title=””]

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2018/04/2_rokiskio_baseinas_2018_34.jpg” descr=”” title=””]

[/gallery_box]