Rokiškėnai įžuvina ežerus

Rokiškio rajono vandens telkinių nuomininkai pradėjo ežerų ir tvenkinių įžuvinimo darbus. Per pirmas tris įžuvinimo dienas į 20 nuomojamų ežerų buvo įleista 69 716, o į du nuomojamus tvenkinius – 820 lydekų lervučių. Jos buvo išaugintos UAB „Vasaknos“ žuvininkystės tvenkiniuose.

Rokiškio rajono agentūros pareigūnams  žuvų įveisimo kontrolę padėjo vykdyti Panevėžio regiono aplinkos apsaugos departamento (RAAD) Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos (GGAI) pareigūnai, dalyvavę įžuvinant aštuonis Rokiškio medžiotojų ir žvejų draugijos ežerus.

Pagal nustatytą tvarką, RAAD pareigūnai, kontroliuojantys žuvų įveisimą, patikrino, ar tos rūšies žuvų įveisimas tame vandens telkinyje yra numatytas valstybiniame Žuvų įveisimo arba Žvejybos ploto naudotojo planuose, ar yra įsakymo dėl veterinarinio patvirtinimo kopija, taip pat faktinį žuvų kiekį ar svorį, jų įsigijimo dokumentus, Lietuvos Respublikoje vežamų gyvūnų važtaraščius arba veterinarijos sertifikatus.

Svarbus žuvų auginimo etapas yra įveisimo medžiagos transportavimas nuo žuvų augintojo iki nuosavo tvenkinio ar ežero. Žuvys turi būti pervežamos gerai deguonies prisotintame vandenyje. Geriausiai tam tinka polietileno maišai. Jie turi būti pervežami atsargiai, padėti ant minkštų užtiesalų (taip išvengiama sienelių pradūrimo) ir pridengiant nuo saulės, kad nepakiltų vandens temperatūra juose. Žuvis kraunant ir iškraunant turi būti  suvienodinta talpų ir vandens temperatūra (galimas skirtumas iki 2-3 °C). Talpos turi būti švarios, o pervežimas be jokių sustojimų. Žuvys išleidžiamos į vandenį atsargiai ir mažomis porcijomis, stebint jų judesius.

„ Vandens telkinių nuomininkai, kurie vykdo įžuvinimą, laikosi šių rekomendacijų. Tikimės, kad ir visi kiti vandens telkinių nuomotojai dar  suskubs įžuvinti nuomojamus vandens telkinius”, – teigia Panevėžio RAAD.

 

Parengė Rolandas Vitkauskas

prd.am.lt nuotr.