Rokiškėnai iškėlė problemą „Kaip didinti gyventojų užimtumą, jei nėra kuo atvažiuoti į darbą?“

Kaip pasiekti darbo vietą?

Kaip pasiekti darbo vietą, jei nėra kuo važiuoti? Apie tai ir kalbėta rokiškėnų susitikime, skirtame įvertinti valstybinių tarnybų bendradarbiavimo galimybes sprendžiant gyventojų užimtumo problemas. 
Susitikimą iniciavo Užimtumo tarnybos prie Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Panevėžio klientų aptarnavimo departamento Rokiškio skyriaus vadovas Virginijus Strazdas. Susitikime dalyvavo Rokiškio rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos ir sveikatos skyriaus vedėjo pavaduotoja Zita Čaplikienė, Valstybinės darbo inspekcijos Panevėžio skyriaus vyriausiasis darbo inspektorius Almantas Blažys, Panevėžio apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos vyriausiasis specialistas Valentinas Vyšniauskas, Rokiškio verslo klubas prezidentas rajono Tarybos narys Irmantas Tarvydis, Tarybos narys Stasys Meliūnas.


Iš darbo grįžta autostopu

Darbo birža susiduria su problema: bedarbiui siūlomas darbas, o jis neturi kuo pasiekti darbovietės.
– Bet kuris darbdavys galėtų kalbėti susitikime nagrinėta tema. Štai žmogus gyvena Kamajuose.Į darbą Rokiškyje jis atvažiuoja autobusu, o grįžta autostopu – daugiau ir nėra kuo grįžti. Belieka įsivaizduoti jo gyvenimo kokybę. Važiuoja žmonės į Rokiškį dirbti iš Lailiūnų – kaimas už Pandėlio, Skapiškio link, iš Aleksandravėlės – pats rajono pakraštys… Kiek tokių žmonių rajone? Net apytikriai niekas nežino, nes niekas niekada ir nebandė bent kiek nuodugniau analizuoti problemą. Valstybė dar sugebėjo apmokestinti tuos, kuriems darbdavys skiria transporto priemonę – nepiniginės pajamos. Kartais galva neišneša, kaip taip vienašališkai gali būti sprendžiamos problemos… – temainfo.lt kalbėjo UAB „Ivabaltė“ generalinis direktorius I. Tarvydis.


Reikia daug uždirbti

Anot Savivaldybės atstovės Z. Čaplikienės, transporto problema daug kur aktuali, bet, jei darbo užmokestis žmogų tenkina, jis pats ieško galimybių pasiekti darbo vietą: važiuoja savo transportu ar susikooperavę keli. 
– Sunkiausia tiems, kurie gauna mažiau apmokamą darbą, gyvena atokiame kaime. Būna, atlyginimas žmogų tenkintų, bet per daug kainuoja kelionės išlaidos. Susitikime dalyvavę rajono Tarybos nariai, verslininkas I. Tarvydis išsakė daug gerų minčių, bet kai kuriuos dalykus galima svarstyti tik valstybiniu lygiu.– temainfo.lt sakė Z. Čaplikienė.


Kol kas problema tik iškelta

Anot Savivaldybės atstovės, kol kas problema tik iškelta – prie jos dar bus sugrįžta.
Į susitikimą kviestas jame nedalyvavo rajono vicemeras Tadas Barauskas, o į planuojamą kitą susitikimą žadama kviesti rajono merą, Seimo narius ir svarsti, kaip spręsti užimtumo problemas, jei nesvarstoma, kaip išspręsti pavėžėjimo problemą.


temainfo.lt

Stasio Meliūno nuotraukos