Rokiškėnai įsisuko į turizmo parodų karuselę

Rokiškio turizmo ir tradicinių amatų informacijos ir koordinavimo centras (TTAIKC) kaip reikiant įsisuko į turizmo parodų karuselę. Sausio 22–24 dienomis sėkmingai sudalyvavę tarptautinėje turizmo ir aktyvaus laisvalaikio parodoje ADVENTUR 2016, vykusioje Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO, rokiškėnai jau ruošiasi į tarptautinę specializuotą turizmo ir laisvalaikio parodą Rygoje BALTTOUR 2016.

– Tai populiariausia paroda Baltijos regione. Joje dalyvausime pirmą kartą ir Rokiškiui atstovausime bendrame stende su Valstybiniu turizmo departamentu prie Ūkio ministerijos, – temainfo.lt sakė Rokiškio TTAIKC direktorė Lina Valotkienė.

Į Latvijos sostinę išvyksta Centro ir Rokiškio krašto muziejaus atstovai.

Vasario 9-10 dienomis Rokiškio TTAIKC dalyvaus Tel Avive jau 19 kartą vyksiančioje tarptautinėje Viduržemio jūros regiono turizmo parodoje IMTM 2016. Tai pagrindinis ir didžiausias turizmo renginys Izraelyje.

– Turizmo departamentas visiems šalies Turizmo centrams buvo išsiuntęs siūlymą dalyvauti šioje parodoje. Norą reprezentuoti savo miestą ir rajoną pareiškė Vilnius, parodoje dalyvausiantis jau nebe pirmą kartą, Kaunas, Klaipėda, Palanga, Druskininkai, Birštonas, Lietuvos kurortų asociacija, Rokiškis ir Kaišiadorys. Visi įsikurs Turizmo departamento stende. Rokiškėnai atstovausime Šiaurės Lietuvai. Ruošiame informaciją apie šio krašto žydų kultūros paveldą: juk čia buvo ir jų teatras, ir sportinė veikla bei pasiekimai, čia gyveno kultūros puoselėtojai, gydytojai, farmacininkai, advokatai, prekybininkai. Visa Rokiškio Nepriklausomybės aikštė buvo apsupta žydų įstaigomis. Šiuo metu Izraeliui labai aktualus giminės šaknų turizmas. Rūpi mums, žinoma, parodos lankytojus supažindinti ir poilsiniu turizmu, kaimo sodybomis, – pasakojo L.Valotkienė.

Kartu su Centro direktore į Tel Avivą vyks ir Rokiškio kultūros centro direktorius Erikas Druskinas.

Šiuo metu Izraelyje gyvena jo tėvai ir brolis Marius.

– Mano artimieji padeda parodai pasiruošti, brolis viską išvertė į hebrajų kalbą, jo lydimi turėtume susitikti su tam tikrais paslaugų teikėjais. Jo buvo paprašyta pagalbos ir jis stengiasi padėti. Esame žydiškos kilmės, todėl brolis, gabus kalboms, nematantis reikalo blaškytis po anglijas ar norvegijas, išvyko į Izraelį. Čia žydų kilmės žmonės labai globojami, mylimi. Mano brolio dėka, turėsime puikių galimybių pateikti tam tikrus pasiūlymus. Tai jis darys neimdamas pinigų, tai bus jo dovana ir pagalba Rokiškiui. Reikia naudotis ir išeivių parama, nes tai gali duoti nemenkos naudos, – temainfo.lt pasakojo E.Druskinas.

Bene prieš 13 metų E.Druskinas ir pats uždarbiavęs Izraelyje, pramoko hebrajų kalbą, užsidirbo studijoms.

– Niekada nemėgau tėvų prašyti pinigų, – sakė jis.

– Ar nesukels kalbų tai, kad brolis jums uždirbo kelionę į Izraelį? – klausėme E.Druskino.

Jo nuomone, to neturėtų atsitikti: jis bene vienintelis rajone, galėsiantis vertėjauti Rokiškio TTAIKC.

Tam pritaria ir direktorė L.Valotkienė.

– Manau, sėkmė garantuotesnė, kai šalia yra vertėjas, – sakė ji.

 

Rita Briedienė

Rokiškio krašto muziejaus nuotr.