Rokiškėnai garsėja šaudymo varžybomis

Birželio 23 d. Rokiškio kūno kultūros ir sporto centro šaudykloje vyko Lietuvos komandinis ir jaunimo asmeninis šaudymo čempionatas. Buvo varžomasi mažo kalibro pistoleto ir šautuvo rungtyse: 50 m mažo kalibro šautuvu 3×20 šūvių vaikinų ir merginų grupėse; 50 m mažo kalibro šautuvu gulomis vaikinų ir merginų grupėse, 25 m MK laisvo pavyzdžio pistoletu vaikinų grupėje, 25 m MK pistoletu 30+30 šūvių merginų grupėje ir25 m MK pistoletu greitašaudos pratime.

Komandų čempionate buvo varžomasi 50 m MK šautuvu 3×20 šūvių vyrų ir moterų grupėse, 50 m MK šautuvu gulomis vyrų ir moterų grupėse, 25 m MK pistoletu 30+30 moterų grupėje, 25 m MK laisvo pavyzdžio pistoletu vyrų grupėje ir 25 m MK pistoletu greitašaudos pratime.

Čempionato laurus skynė Vilniaus, Kauno Alytaus, Biržų ir Rokiškio komandos. Rokiškėnams sekėsi visai neblogai: jaunimo grupėje pirmą vietą 50 m mažo kalibro šautuvu gulomis ir trečią vietą 50 m mažo kalibro šautuvu 3×20 šūvių rungtyse laimėjo Miglė Čižaitė (treneris Giedrius Kublickas). To paties trenerio auklėtinis Edvinas Deksnys trečią vietą jaunių grupėje laimėjo 50 m mažo kalibro šautuvu gulomis. Jurijus Babachinas trečią vietą užėmė 25 m MK pistoletu greitašaudos pratime (treneris Saulius Kublickas).

Komandų čempionato 50 m MK šautuvu gulomis vyrų grupėje trečią vietą laimėjo Edvinas Deksnys, Kristijonas Makuška ir Armandas Kurkulis; 25 m pistoletu greitašaudos pratime treti buvo ir J.Babachinas, Justas Viškelis ir Paulius Mikalkevičius.

Kaip skelbia Lietuvos šaudymo sporto sąjunga, dalyvauti asmeniniame suaugusiųjų čempionate, kuris Rokiškyje vyks liepos 4-5 dienomis, vardiniu sąrašu bus kviečiami tie sportininkai, kurie buvo registruoti komandų čempionato varžybose ir asmeninėje įskaitoje pasiekę 1–14 rezultatą.

Taiklumu rungėsi savanoriai, ugniagesiai, policininkai, medžiotojai

Birželio 20 d. Lietuvos šaulių sąjunga surengė šaudymo varžybas Rokiškio „Lašų“ žemės ūkio bendrovės naujoje „Sartų“ medžiotojų klubo šaudykloje. Varžybos buvo skirtos Lietuvos šaulių sąjungos įkūrimo 96-osioms metinėms ir Alfonso Smetonos šaulių 5-osios rinktinės įkūrimo 25-osioms metinėms paminėti. Varžybomis siekiama populiarinti šaudymo sportą bei stiprinti šaulių ir visuomenės bendravimą.

Tokio gausaus dalyvių būrio nesitikėjo patys renginio organizatoriai. Varžybose dalyvavo net 15 komandų; kiekvieną jų sudarė trys nariai.

Šventėje rankos taiklumą mėgino ne tik visos Rokiškio apskrities šauliai, bet ir Krašto apsaugos pajėgų savanoriai, priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesiai, policijos pareigūnai, miškų urėdijos medžiotojai.

Sveikinimo žodį tarė Alfonso Smetonos šaulių 5-osios rinktinės vadas Vladas Petkevičius bei neseniai į šaulių gretas priimtas seimo narys Vytautas Saulis.

Išalkusius dalyvius koše ir arbata vaišino Lietuvos Šaulių sąjungos Alfonso Smetonos 5-os rinktinės Rokiškio šaulių 4-osios kuopos šauliai. Krašto apsaugos savanorių pajėgų 506 Vyčio apygardos 5-osios rinktinės savanoriai demonstravo kariuomenėje naudojamą ginkluotę.

Varžybų nugalėtojais tapo Panevėžio 6-osios kuopos šauliai, antrąją vietą užėmė Rokiškio rajono „Sartų” medžiotojo klubo komanda, treti liko renginio organizatoriai, Rokiškio 9-oji šaulių kuopos atstovai.

Šventėje dalyvavusi Panevėžio apskrities VPK Rokiškio rajono policijos komisariato Prevencijos poskyrio pareigūnių moterų komanda prizinės vietos neužėmė, tačiau taiklumu nenusileido net ir daugeliui vyrų šaulių.

Parengta pagal Panevėžio apskrities VPK ir Lietuvos šaudymo sporto sąjungos informaciją