Rizikinga lankyti socialinės rizikos šeimas

Panevėžio apskrities VPK pranešė apie tai, kad Rokiškio rajono savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyriaus atstovei lankantis socialinės rizikos šeimoje, moteris (gim. 1974 m.) grasino su ja susidoroti.

– Paviešinta situacija kuria įspūdį, kad lankytis tokiose šeimose nėra saugu. Ar anksčiau skyriaus darbuotojoms teko išgyventi tokių grasinimų? – klausėme Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėjos Gitanos Černiauskienės.

– Socialinės rizikos šeimose lankytis nėra saugu, todėl mūsų darbas priskiriamas prie pavojingų. Darbuotojai patiria nemažai streso vykdami į tokias šeimas. Situacijų , kai iškyla pavojus sveikatai, pasitaiko gana dažnai, – sakė skyriaus vedėja.

Anot G.Černiauskienės, ne  visos socialinės rizikos šeimos kelia grėsmę juos lankantiesiems.

Šeimos, kurios įtrauktos į socialinės rizikos šeimų sąrašą dėl socialinių įgūdžių stokos,  nekelia tokio pavojaus. Neprognozuojami tie žmonės, kurie vartoja alkoholį ir kitus kvaišalus.

Spaudai kol kas žinoma tik tai, kad 41-erių metų moteris , grasinusi susidoroti su ja lankiusia Vaiko teisų apsaugos skyriaus darbuotoja, sukėlė jai didelį stresą. Kažin ar į tokias šeimas nederėtų keliauti kartu su policijos pareigūnais.

Kaip teigė G.Černiauskienė,  skyrius skaičiuoja  159 socialinės rizikos šeimas.

 

Adelija Varnaitė