Rinkėjų valia, Seimo nario pažymėjimas atiteko R.Martinėliui

Raimundas Martinėlis (dešinėje). T.Bauro nuotr.


Įteikti Seimo nario pažymėjimai

Šiandien, lapkričio 3 d., naujojo Seimo nariams VRK būstinėje įteikti Seimo nario pažymėjimai. Iš 141 parlamentaro pažymėjimo neatsiėmė 12 Seimo narių.

Įspūdžiai iš Seimo nario pažymėjimų teikimo ceremonijos:

http://lietuvosdiena.lrytas.lt/aktualijos/naujiesiems-seimo-nariams-iteikti-pazymejimai.htm

Rinkimus pralaimėjęs Seimo narys Vytautas Saulis žada atsipūsti, o paskui, jei bus reikalingas, dirbs rajono labui, kol dar turi parako.

Socialdemokratas V.Saulis buvo įvedęs puikią tradiciją  – pasisakyti po kiekvieno Rokiškio rajono tarybos posėdžio. Jis komentuodavo svarbiausius praėjusio mėnesio Seimo sprendimus, pasakojo apie savo nuveiktus darbus. Ar tokią tradiciją tęs šiandien Seimo nario pažymėjimą gavęs Raimundas Martinėlis, parodys laikas.

 

Stengėsi būti rajono patriotu

Viename tokių pasisakymų V.Saulis prasitarė: nuo kupiškėnų baseino pavyko nuimti pinigų rokiškėnų baseinui.

Jei V.Saulis, balatiravęsis Sėlos apygardoje, apie šį savo žingsnį būtų paskelbęs savo rinkiminės kampanijos straipsniuose, kupiškėnams nebūtų patikęs jo žygis atimti jų pinigus, bet rokiškėnai galėjo tai įvertinti kaip patriotizmą. Savo padėkos kalboje, pasakytoje spalio 28 d. Rokiškio rajono tarybos posėdyje, V.Saulis ir kalbėjo:

– Stengiausi būti rajono patriotu. Niekas manęs negalėtų apkaltinti, kad dariau kažką prieš rajoną.

Beveik iš 32600 Sėlos apygardos rinkėjų kupiškėnų  – tik apie 4000. Kai Anykščių-Kupiškio apygarda buvo performuota į Sėlos, V.Saulis niekada nebesigyrė Rokiškio baseinui gautais pinigais. Ir tikrai: rokiškėnai baseiną jau išsikasė, kupiškėnai – dar ne.

R.Martinėlis žadėjo dirbti ir Rokiškio, ir Kupiškio rajonų žmonėms. Kol kas sunku patikėti, kad galima vienodai pagarbiu išlikti savo ir svetimo rajono rinkėjams.

 

Ar naujasis Seimo narys atsakys į senus klausimus?

V.Saulis nemėgsta rizikuoti. Jis neatsakė į rokiškėnų folkloro ansamblio „Gastauta” laišką, kurį ansamblis jam siuntė kaip ir aukščiausiems šalies vadovams. Jis nesiryžo stabdyti savų elgesio, kai Rokiškio kultūros centrą vienas po kito paliko 14 žmonių. Jis nestabdė tų, kurie 35 metus gyvuojančią „Gastautą” išvarė iš Kultūros centro ir įkurdino Turizmo informacijos centre. V.Saulis bijojo trinktelėti kumščiu į tribūną – taip uždrausti saviškiams švaistyti biudžeto pinigus: atlyginimą nuspręsta mokėti ir „Gastautos” vadovui, ir nenaikinti Kultūros centro etnokultūros etato.

Seimo narys V.Saulis neprieštaravo ir dėl išardytos Rokiškio kultūros centro Mažosios teatro salės. Įrengta ji buvo Valstybės investicijų programos lėšomis, kai kam teko įrodinėti, kaip labai tokios reikia. Sukurta aplinka ateities kartoms.

 

Nelengva įstumtam į dviprasmišką situaciją

LSDP Rokiškio skyriaus nuotr.

V.Saulis stokojo konkretumo ir rugsėjo mėnesio rajono Tarybos posėdyje svarstant opozicijos rezoliuciją „Dėl rasistinių apžvalgų ir nepagarbos krikščioniškosioms vertybėms užkardymo”. Opozicija pasmerkė socialdemokratų vasaros sąskrydžio „išdaigas”: lėlių teatre JAV prezidento Barako Obamos galva priklijuota ant popierinės beždžionės kūno, V.Saulis laiko šventojo paveikslą, kuriame – jo paties galva, apjuosta aureole. Tarybos narių paprašytas pakomentuoti situaciją, jis aiškino tą patį, ką ir kiti Rokiškio socialdemokratai: tai buvo teatras, vadinasi, – menas; o to paveikslo,  įbrukto jam į rankas, jis neapžiūrinėjo.

Po posėdžio dėl situacijos sąskrydyje jis labai riebiai nusikeikė. Ir buvo dėl ko. Juk prieš pat Seimo rinkimus patys rajono socialdemokratai įstūmė V.Saulį į dviprasmišką situaciją: norėtum būti su tais, kuriems nepakeliui su nevykusia lėlininkų išmone, bet kas bus, jei ir socialdemokratai už jį nebalsuos?

Kurią Seimo pusę palaikys R.Martinėlis, kol kas atsakymo nėra; jis dar neapsisprendęs. Rinkimuose jį palaikė Rokiškio dešiniosios, liberalų jėgos, Valstiečių ir žaliųjų sąjunga bei dalis verslininkų. Ar jie nekels Seimo nariui reikalavimų?

 

Ar didins Seimo nario prestižą?

Algis Čepulis

Kai rugsėjo Tarybos posėdyje į tribūną užlipo socialdemokratų Rokiškio rajono lyderis Algis Čepulis ir rodė nuotrauką, kurioje žmonės – užklijuotomis galvomis, negalėjai suprasti, ką jis nori tuo pasakyti. Pats juokėsi, rodydamas į žmogų nuotraukoje policininko uniforma. Tarybos opozicijos gretose dirba buvęs rajono policijos komisaras Stasys Meliūnas. Tai buvo aliuzija į jį? Kokia tokio vaipymosi priežastis?

– Aš žinau, kas po kauke, nes ant stalo matosi degtinės butelis, – po posėdžio sakė S.Meliūnas.

A.Čepulio bandymą pasišaipyti iš kitų stebėjo ir Seimo narys V.Saulis. Tylėjo. Nesikišo. Leido.

Ar Seimo nario prestižą didins R.Martinėlis?

Praėjusiame posėdyje po V.Saulio padėkos kalbos šnekėjo rajono meras Antanas Vagonis. Jei jis taip kalbėjo ir rinkimų kampanijos metu, tai kažin ar nesumažino V.Saulio šansų patekti į Seimą penktai kadencijai.

Antanas Vagonis (kairėje) ir Vytautas Saulis

– Daug kas norėjo jį paniekinti, pažeminti, galbūt, norėjo padaryti taip, kad jisai atrodytų blogesnis negu yra iš tikrųjų. Bet tai žmogus, kuris tikrai dirbo rajono labui, Lietuvos labui – taip pat. Būnant Seimo nariu – aš manau, tai yra pilnai suprantama – kiekvienam didžiulė „akvata” (pradedant Veselovu ir baigiant dideliais verslininkais) – „akvata”! – paniekinti ir pažeminti Seimo narį. Tą, manau, galėtų paliudyti ir Algis, kuris buvo Seimo nariu. Tai yra kažkokia įdomybė. Kai tu tampi kažkuo – kažkokiu tai meru ar dar kuo nors, – visiems labai įdomu ir knieti. Bet tada labai svarbu ir nuoširdumas to paties žmogaus, to paties Seimo nario. Kuris tikrai nuoširdžiai nori dirbti ir padėti. Žinoma, nėra tokio darbo, kuriame neatsiranda klaidų, kuriame tu kažką padarai teisingai arba neteisingai. Būna visko, jeigu tu dirbi. Tai gal, gerbiamas Vytautai, Rokiškio rajono savivaldybės vardu, Rokiškio tarybos vardu, nuoširdžiai dėkoju už Jūsų atiduotą širdį mūsų rajonui, mūsų rajono žmonėms, ir, aš manau, kad Jūsų užduota šita aukšta linija, šita aukšta kartelė mus visada lydės, ir mes visada stengsimės, kad rajonas tikrai būtų ne paskutinis mūsų Lietuvoje. Ačiū tau, Vytautai, už darbą, – kaip visada filosofiškai kalbėjo socialdemokratas rajono vadovas.

Neteko girdėti, kad kas nors būtų tyčiojęsis iš Seimo nario V.Saulio. Bet ir jis pats nestabdo tų, kurie tyčiojasi iš kitų. Tai irgi buvo priežastis, dėl ko šiandien V.Saulio nebuvo tarp gaunančiųjų Seimo nario pažymėjimą.

 

Rita Briedienė

Autorės nuotraukos