Rėmėjų dovana Kupiškio medikams

Rėmėjų ir rajono savivaldybės dėka Kupiškio ligoninė įsigijo skaitmeninę akių dugno tyrimo kamerą.Pernai gruodį palydint senuosius metus Kupiškyje buvo surengtas labdaros aukcionas. Savivaldybė ėmėsi iniciatyvos surinkti lėšų ir nupirkti medikams skaitmeninę akių dugno kamerą. Kauno klinikų medikai, sukvietę kupiškėnus, pademonstravo kameros galimybes. Tiems, kurie tyrėsi ir kurie tyrė, įranga patiko, aukcionas įvyko, ir viskas… nutilo. Pagaliau paaiškėjo šios istorijos tęsinys.

Liepos 3 d. Kupiškio medikai ir į ligoninę atvykę Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Kauno klinikų oftalmologai medicinos mokslų daktaras Remigijus Gricius ir profesorius Alvydas Paunksnis kolegoms, rėmėjams ir spaudai pranešė, kad kamera jau pristatyta kupiškėnams.

Mokslo pažanga brangiai kainuoja, naujos technologijos spiečiasi didmiesčiuose, moderniuose gydymo centruose, bet ir  kupiškėnai dabar galės bent keliais žingsneliais būti arčiau šiuolaikiškų gydymo galimybių. To nebūtų buvę be vietos  bendruomenės  savanoriškos pagalbos ir aukų, savivaldybės iniciatyvos.

Įrangos  galimybes pristatė Kupiškio ligoninės konsultacinės poliklinikos gydytojas Valentinas Petraitis, svečiai medicinos mokslų daktaras Remigijus Gricius ir profesorius Alvydas Paunksnis.

Gruodį  aukcione buvo surinkta per 11 tūkst. litų, aukojo verslo įmonės, Seimo nariai, 14 tūkst. litų pridėjo rajono savivaldybė iš sveikatos rėmimo programų, taigi per 34,6 tūkst. litų kainavusi įranga jau  yra Kupiškio medikų nuosavybė. Trys konsultacinės poliklinikos gydytojai dalyvavo mokymuose, gavo kvalifikacijos pažymėjimus. Su skaitmenine akių dugno kamera galės dirbti ne tik akių, bet ir odos, ausų,  nosies, gerklės specialistai, tirdami regą, odos būklę, ausų susirgimus, diagnozuodami ligas. Operatyviai perduodami telemedicinos tinklais skaitmeninius vaizdus kupiškėnai galės naudotis aukščiausios kvalifikacijos specialistų nuotolinėmis konsultacijomis, greičiau bus diagnozuojamos ligos, efektyviau gydoma negaištant laiko kelionėms, laukimui eilėse. Apie tai papasakojo svečiai iš Kauno klinikų.

Kiek kupiškėnams šios naujos gydymosi galimybės ir naujovės kainuos, ar bus lengvai pasiekiamos, kol kas atsakyti sunku. Pasak  VšĮ Kupiškio ligoninė direktorės Romos Ramanauskienės, bus deramasi su Teritorine ligonių kasa dėl paslaugų apmokėjimo ar dalies išlaidų kompensavimo. Tai paaiškės su Ligonių kasa sudarant sutartis kitiems metams. Dar ir Kauno klinikose tebeformuojamas nuotolinių konsultacijų padalinys. Kupiškio ligoninė tokią kamerą įsigijo pirmoji Lietuvoje,  ją turi ir vienas privatus optikos centras.

Matas Žebrokas

Autoriaus nuotraukos