Rekonstruotą aikštę kupiškėnai šluosto skudurėliu


Po aikštę– skudurėliu

Šiandien apie 10 val., po lietaus, UAB „Kupiškio komunalininkas“ valytoja skudurėliu šluostė Lauryno Stuokos-Gucevičiaus aikštės juodo marmuro detales.
– Kodėl jūs tai darote? – teiravomės moters.
– Mano toks darbas. Štai debesys kaupiasi: nuvalysiu, ir vėl bus tas pats, vėl eisiu iš naujo, – sakė ji.


Po lietaus atrodo negražiai

Darbo ne tiek ir mažai: specialiu granitui „Nettoyant graffiti“ skysčiu ir skudurėliu valoma juodo marmuro juostas palei fontano vandenį, šalia jo – keturkampes detalės, naudojamas kaip suolus, aikštės pakraščių žaliuosius plotus įrėminančius ilgus apvadus, kitas detales –elektra varomų automobilių pakrovėją, lauko gertuvę… Pastarosios kriauklei chemija kažin ar gerai.
Po lietaus ypač margos marmuro detalės šveičiamos iki blizgesio. Blizginamos ir metalizuoto plastiko tualeto lauko sienos, nes ir nuo dulkių, ir nuo vandens jos tampa margos ir atrodo negražiai.
Kiek visa tai kainuoja?
– Suolus irgi valote? – teiravomės valytojos.
– Ne. Kam? Jie mediniai: po lietaus nelieka jokių dėmių, – sakė ji.


Tai Savivaldybės užsakymas

Anot UAB „Kupiškio komunalininkas“ direktoriaus Rimanto Adomausko, aikštės detalių šveitimas – rajono Savivaldybės užsakymas.
– Aikštės priežiūrai išlaikome etatą, – sakė jis.
Kupiškio rajono savivaldybės mero pareigas laikinai einantis Algirdas Notkus teigė žinąs apie aikštės detalių šveitimą.
– Žinau ir tai, kad po lietaus ji atrodo negraži. Bet dar nespėjau šia situacija pasidomėti nuodugniau, – temainfo.lt sakė jis ir žadėjo tai pakomentuoti vėliau.


Kuo šveis Kultūros centro kiemą?

Kupiškėnai mano, kad Kultūros centro kiemą, klojamą sniego baltumo trinkelėmis, teks šveisti dantų šepetėliais, o sniegą valyti tik kastuvais: baltos ruplėtos trinkelės netruks apsinešti dulkėmis, o žiemą sniego valytuvo padangos šį akinantį baltumą paišys juodais dryžiais.


Rita Briedienė
Autorės nuotr.