Raivydas Stanys: tarsi tai būtų paskutinis gyvenimo šuolis

Alfredo Pliadžio nuotr.

Rokiškėnai vėl turi progą pasidžiaugti kraštiečio šuolininko į aukštį Raivydo Stanio sportiniu rezultatu: paskutinėse žiemos sezono varžybose paskutiniu šuoliu jis įveikė 225 cm kartelę ir įvykdė Europos uždarų patalpų čempionato normatyvą.

Kaip teigia lengvoji.lt, Vilniaus sporto klubo „Cosma“ vykusiose varžybose šuolių į aukštį rungtis klostėsi itin dramatiškai: pirmaisiais bandymais R. Stanys ir Adrijus Glebauskas įveikė 210 cm ir 215 cm. Lemiamu tapo trečias šuolis, o tai ne visada padeda susikaupti.

– Tada šokau, lyg tai būtų paskutinis mano gyvenimo šuolis; galvojau, kad bet kokiu atveju peršoksiu. Jaučiausi gerai, reikėjo susipurtyti ir peršokti. Turbūt geriausias dienos šuolis ir buvo šis, – Lietuvos lengvosios atletikos federacijos (LLAF)atstovui spaudai Robertui Trakiui sakė R.Stanys.

Sportininkas taip pat atskleidė, kas dar galėjo turėti įtakos rezultatui, – prieš pat varžybas jam pavyko numesti svorio.

– Viso sezono metu svėriau 79-80 kg, o prieš šias varžybas net 76 kg nesvėriau. Tas duoda daug, bet kai krenta svoris, tuo pačiu krenta jėga. Čia yra menas išlaikyti balansą, šįkart pavyko – pataikiau, – LLAF pasakojo lengvaatletis.

Kaip jautėsi kaunietis A. Glebauskas, nuo R. Stanio atsilikęs vos 5 cm?

Roberto Trakio nuotr.

– Tikslas šiose varžybose ir buvo įveikti 220 cm. Universiados normatyvas būtent toks, tad jį įvykdžiau, pasiekiau asmeninį rekordą – dvigubas džiaugsmas. Ar tikėjau, kad galiu aplenkti Raivydą? Visą laiką tikiu, bet Raivydas jau ne kartą man taip jau yra padaręs, kai paskutiniu bandymu parodo profesionalumą ir peršoka. Nenustebino, – teigė A. Glebauskas.

R. Stanys vasario 3 d. atšventė savo 30-metį.

2012 m. birželio 29 d. Europos čempionate R. Stanys laimėjo sidabro medalį. 2015 m. Vilniuje vykusiose LLAF taurės varžybose peršokęs į 228 cm aukštį iškeltą kartelę, jis pagerino net 22 metus gyvavusį šalies rekordą.

R. Stanys šiuo metu gyvena Kaune, jį treniruoja Audra Gavelytė ir Algirdas Baranauskas; pirmas jo treneris buvo Rimantas Gaidys.

Kovo 3–5 dienomis Europos uždarų patalpų čempionatas vyks Serbijos sostinėje Belgrade. Už R. Stanį sirgs visa Lietuva.

 

Adelija Varnaitė