R. Kazlo bei donelaitiškų „Darbų ir dyvų“ viešnagė Anykčiuose per Žolinę

Ką bendro turi vokiečių kompozitorius Johanas Sebastianas Bachas, aktorius ir režisierius Rolandas Kazlas bei lietuvių grožinės literatūros pradininkas Kristijonas Donelaitis? Šiuos meno kūrėjus ir jų darbus savo poetinėje muzikinėje pramonėje „Darbai ir dyvai“ sujungė aktorius R. Kazlas.

Netikėta kompozicija, kurioje Donelaičio „Metų“ fragmentus skaito R. Kazlas, o varinių pučiamųjų kvintetas „Dūduva“ groja ne tik J.S. Bacho, bet ir garsių Lietuvos kompozitorių – J. Gudavičiaus bei J. Naujalio – kūrinius nukelia į fantazijų pasaulį, kurį iki galo suprasti ne taip jau ir paprasta. R.Kazlas yra pasakęs, kad Donelaitį suprasti galima tik sulaukus dvidešimties, tada žmogus ima kelti klausimus sau apie save ir gyvenimą, siekia suprasti, kaip ir kodėl reikia ieškoti jėgų gyventi toliau.

Poetinė muzikinė pramonė „Darbai ir dyvai“ – kitoks R.Kazlo kūrinys. Čia autorius atsiskleidžia ne tik kaip profesionalus aktorius ir režisierius, bet ir kaip žmogus, pažinęs, pajautęs ir bent šiek tiek perpratęs meistriškąjį Donelaitį. Gyvenimo prasmės, kasdienybės ir žmogaus būties problemos su humoro prieskoniu. Aktoriaus ir režisieriaus ieškojimai bei atradimai, netikėtai suskambantis trimitas, valtorna, tūba ir trombonas – tai kelionė į XVIII amžių šiandienos žmogaus pėdomis.

Šią kelionę (Dedikacija K. Donelaičio metams. Aktoriaus R. Kazlo poetinė-muzikinė pramonė „Darbai ir dyvai“, pagal K.Donelaičio „Metus“) bus galima pamatyti nacionalinio bardų festivalio „Purpurinis vakaras” metu, rugpjūčio 15 d. 13 val. Anykščių kultūros centre. Kartu su R. Kazlu spektaklyje dalyvaus kvintetas „Dūduva“.

Festivalio rengėjų informacija ir nuotraukos