Projektas „NATO diena regione“ karius atvedė į Anykščius.

Šiandien, lapkričio 7 d., Anykščių gatvėmis judėjo karinė technika: į miestą atvyko NATO pajėgų integravimo vieneto, NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės ir kitų Lietuvoje tarnaujančių NATO pajėgų kariai. Tęsiamas renginių ciklas „NATO diena regione – ateik, pamatyk, sužinok!“.

Ryte NATO pajėgų integravimo vieneto Lietuvoje, Danijos kariuomenės pulkininkas Jakobas Sogardas Larsenas prie paminklo „Prisikėlimas“ padėjo gėlių. Kartu dalyvavo ir Anykščių rajono savivaldybės meras Sigutis Obelevičius, jo pavaduotojas Dainius Žiogelis, patarėja kultūrai Gabrielė Griauzdaitė-Patumsienė.

Vėliau kariai susitiko su Anykščių Jono Biliūno gimnazijos gimnazistais ir mokytojais, miesto visuomene.

Kaip skelbia kam.lt, projektas „NATO diena regione“ rengiamas siekiant plačiau supažindinti gyventojus su NATO organizacija, jos veikla įvairiuose Lietuvos regionuose. Tokie renginiai jau įvyko Varėnoje, Merkinėje, Rokiškyje. Šių miestų savivaldybės buvo atrinktos iš atsiliepusiųjų į Krašto apsaugos ministerijos kvietimą organizuoti NATO renginį Aljanso 70-mečio ir Lietuvos narystės jame 15-ųjų metinių proga.


temainfo.lt

Pauliaus Briedžio nuotraukos