Profesionalūs teatrai – Skapiškio tarptautiniame kartų festivalyje

Gegužės 20-22 dienomis Kupiškio kultūros centro Skapiškio padalinys kviečia į tradicinį Tarptautinį kartų festivalį. Per tris šio jubiliejinio – jau 20-ojo – renginio dienas žiūrovas pamatys tris profesionalių teatrų spektaklius. Noriu, kad žiūrovas su jais susipažintų, kad pateikta informacija paskatintų atvykti į festivalį ir pamatyti žymių šalies režisierių darbus.

 

Partizaninė opozicija tradiciniams teatro reiškiniams

Gegužės 20 d. 19 val. Skapiškio teatro scenoje – režisieriaus Agniaus Jankevičiaus ir teatro „Bad Rabbits“ gatvės teatro spektaklis „Demokratijos gimimas ir mirtis, arba Tir de la Libertad“.

„Bad Rabbits“ – jaunas ir alternatyvaus teatro meno kolektyvas, ieškantis Lietuvoje neeksploatuojamų arba mažai eksploatuojamų teatro ir vaizduojamojo meno terpių, kuriuose galėtų realizuoti savo eksperimentinius darbus. Tai tarsi partizaninė opozicija tradiciniams teatro reiškiniams, kurios tikslas – spektaklį paversti netikėtu reiškiniu žmonių gyvenime ir kurti ne vien uždarai teatro bendruomenei.

„Demokratijos gimimas ir mirtis, arba Tir de la Libertad“ – juodo humoro cirkinis vokalinis su lyriniais nukrypimais ir su pasišaudymais reginys. Kelionė per istoriją, kurioje demokratija buvo iššaudyta nuo senovės Graikijos iki dabarties, iki mus užpuolusių geltonųjų Europos Sąjungos žvaigždučių“, – taip apie šį spektaklį sako pats režisierius.

Spektaklyje – Muzikos ir teatro akademijos studentai.

Bilieto kaina – 3 Eur.

 

Teatro „Atviras ratas“ biografinės improvizacijos

Gegužės 21 d. 19 val. žiūrovus pakvies režisieriaus Aido Giniočio spektaklis „Lietaus žemė“ (N-14).
Tai biografinių improvizacijų, paremtų rate sėdinčių žmonių gyvenimo istorijomis, spektaklis. Tarpukario ir pokario įvykių siejamų žmonių gyvenimo istorijas, kurios palietė kiekvieną iš jų asmeniškai, teatro laboratorijos aktoriai  perteikia „Atviro rato“ kūrybiniu principu. Spektakliu nesiekiama tiksliai dokumentiškai atkurti tuo laikotarpiu gyvenusių asmenų biografijų – aktoriai ieško būdų, kaip tuos žmones prakalbinti čia ir dabar. Teatrine kalba. Per save apie kitus. Gyvenant šiandiena, bet galvojant apie ateitį.

Vaidina Eimantas Bareikis, Agnė Kaktaitė, Giedrius Kiela, Marija Korenkaitė, Vytautas Leistrumas, Ieva Stundžytė, Jonas Šarkus, Vesta Šumilovaitė, Justas Tertelis, Benita Vasauskaitė, Judita Urnikytė.

Bilieto kaina – 5 Eur.

Muzika, judesys, dainuojamoji poezija – toks „Naisių vasaros” teatro repertuaras

Gegužės 22 d. 17 val. – „Naisių vasaros” „Beprotiškai fantastiškos maestro Vytauto Kernagio dainos“

 

„Naisių vasaros” teatras visada siekia pamaloninti kasdienybės darbų ir rūpesčių nualintą žiūrovo širdį, dovanoti gerą nuotaiką, kartu pasidžiaugti ir paliūdėti. „Naisių vasaros” teatras – lietuvių literatūros skleidėjas – didžiuojasi pasirinkta veiklos kryptimi, įsijungęs į bendrą lietuvių kultūros plėtros tėkmę. Muzika, judesys, dainuojamoji poezija – toks „Naisių vasaros” teatro repertuaras – jis domina ir traukia tiek ieškantį savęs jauną, tiek subrendusį ir gyvenimo patirties turintį žiūrovą.

Spektaklyje – Naisių vasaros teatro aktoriai Paulius Budrys, Gintarė Daniusevičiūtė-Vaitkevičienė, Arūnas Jokubauskas, Vaida Kavaliauskaitė, Jūratė Levickaitė, Tomas Montvila, Remigijus Pelenis, Valdas Vaitiškis, Gerda Vilimaitė.

Režisierė Regina Steponavičiūtė.

„Beprotiškai fantastiškos maestro Vytauto Kernagio dainos“ – dovana festivalio renginių lankytojams. Bilietus į kitus spektaklius galima įsigyti Skapiškio padalinyje.
Vita Vadoklytė
Skapiškio tarptautinio kartų festivalio režisierė