Prisiekė Sėlos apygardos Nr.50 apylinkių rinkimų komisijų pirmininkai

Prisiekė 48 rinkimų apylinkių pirmininkai

Rugpjūčio 30 d. prisiekė Sėlos apygardos Nr.50 apylinkių rinkimų komisijų pirmininkai. Priesaiką priėmė šios apygardos pirmininkė Olia Samėnienė.

– Nuoširdžiai džiaugiuosi, jog šį atsakingą etapą įveikėme sėkmingai. Sėlos apygardos visos apylinkės turi pirmininkus, visi jie davė rašytinį pasižadėjimą ir pradėjo rinkimų organizavimo bei vykdymo darbus. Iš visų 48 apylinkių buvo tik trys, į kurias pasiūlyta po du pretendentus. Vertinome juos pagal patirtį, išsilavinimą, kompiuterinius gebėjimus ir rinkome labiau tinkamą. Kitur trūko pirmininkų, teko pakalbinti žmones bei partijas ir prašyti didesnio jų aktyvumo. Beveik visose rinkimų apylinkėje dirbs po 6 žmones, – temainfo.lt sakė apygardos pirmininkė O.Samėnienė.

 

Lemia Seimo ir Savivaldybių rinkimų rezultatai

Į Sėlos rinkimų apygardos Nr.50 apylinkių komisijas savo kandidatų nepateikė tik Drąsos kelio ir Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga.

– Šios partijos galėjo teikti komisijos narius, bet siūlymų nesulaukėme, nors partijų atstovai buvo informuoti. Partijoms galimybę teikti kandidatus į apylinkių komisijas sąlygoja du kriterijai – Seimo ir Savivaldybių tarybų rinkimų rezultatai. Štai neparlamentinės Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatas Jonas Jarutis savo atstovus galėjo siūlyti tik į Kupiškio rajono apylinkės komisijas, o Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) – tik į Rokiškio, – sakė pirmininkė O.Samėnienė.

 

Daugiau negu reikia

Savarankiškai išsikėlę kandidatai iki antradienio vakaro apygardų rinkimų komisijoms privalėjo grąžinti parašų rinkimo lapus.

Rokiškėnas Raimundas Martinėlis apygardoje Nr. 50 – vienintelis savarankiškai išsikėlęs kandidatas. Jam būtina buvo surinkti 1000 parašų, o jis jų surinko 2929. Dėl
vienodu raštu surašytų duomenų, neteisingai įrašytų ar neįrašytų asmens duomenų, kitų priežasčių nebuvo įskaityti 389, arba 12-13 proc. parašų.

 

Rungsis aštuoni vienmandatininkai

Sėlos apygardoje Nr. 50 į Seimą, be save išsikėlusiojo, kandidatuoja septynių partijų atstovai:

Lietuvos socialdemokratų partija iškėlė Vytautą Saulį;

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionys demokratai – Algį Kazulėną;

Lietuvos laisvės sąjunga (liberalai) – Jolantą Paukštienę;

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga – Joną Jarutį;

Lietuvos liberalų sąjūdis – Liną Juozėną;

Darbo partija – Vidmantą Maželį;

Lietuvos centro partija – Viktorą Jencių.

 

Rinkimų eigą stebi komisijos

Sėlio apygardoje – 32763 rinkimų teisę turintys gyventojai. Jau baigiamas rengti informacinis leidinys „2016 m. spalio 9 d. Lietuvos Respublikos Seimo rinkimai vienmandatėje SĖLOS rinkimų apygardoje Nr. 50“. Rokiškio ir Kupiškio rajonuose jis bus išplatintas 17 tūkst. tiražu. Leidinį maketavo Igorio Skripkos IĮ. VRK išleis ir kitą leidinį, kuriame bus bendra informacija rinkėjams.

Rinkimų eigą stebi apygardos Stebėsenos grupė, Rinkėjų papirkimų faktų tyrimo grupė.

– Stebim, fiksuojam, analizuojam. Didesnių pažeidimų kol kas neužfiksuota, – sakė pirmininkė O.Samėnienė.

 

Rita Briedienė

Sėlos apygardos Nr. 50 archyvo nuotraukos