Prisiekė Kupiškio rajono tarybos narys Paulius Pranckūnas

Pradėdamas lapkričio 24-osios Kupiškio rajono tarybos posėdį meras Dainius Bardauskas perspėjo: dėl dviejų dalykų šis eilinis posėdis šiek tiek neeilinis. Išskirtinumo jam suteikė Pauliaus Pranckūno priesaika. Jis pakeitė į Seimą išėjusį Valstiečių ir žaliųjų sąjungos narį Joną Jarutį.

Priesaiką priėmė Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) narė Irena Malinauskienė, visų paprašiusi prisaikdinimo procedūros metu atsistoti.

– Aš, Paulius Pranckūnas, prisiekiu gerbti ir vykdyti Lietuvos Respublikos Konstituciją ir įstatymus, sąžiningai atlikti visas savivaldybės tarybos nario pareigas ir susilaikyti nuo veiksmų, pažeidžiančių gyventojų teises ir viešuosius interesus. Tepadeda man Dievas, – prisiekė naujas rajono Tarybos narys.

VRK atstovė I.Malinauskienė pirmoji pasveikino P.Pranckūną ir palinkėjo jam sėkmingo darbo Savivaldybės ir visos Lietuvos labui. Užbėgdama marui už akių kolegą pasveikino Tarybos Valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcija, o jau tada sveikinimo kalbą – ir kaip rajono Tarybos vadovas, ir kaip eilinis Tarybos narys – sakė ir rožės žiedą įteikė meras D.Bardauskas.

Iškart po prisaikdinimo VRK narė I.Malinauskienė išvyko į Biržus, kur buvo prisaikdintas Seimo narį Audrį Šimą pakeitęs naujas Biržų rajono tarybos narys. Tiesa, šio rajono Savivaldybės tinklalapio rajono Tarybos sąraše tebėra į Seimą patekę ir A.Šimas, ir Viktoras Rinkevičius – Tarybos naujokas dar neįrašytas.

Antra šio posėdžio išskirtinumo priežastis – pirmą kartą Kupiškio rajono tarybos istorijoje posėdis buvo filmuojamas ir transliuojamas tiesiogiai: https://www.youtube.com/watch?v=9ANgQJy6lQU

Posėdį filmavo „Kupiškėnų studija”.

Posėdyje buvo apsvarstyta 20 pagrindinių ir du papildomi darbotvarkės klausimai bei priimti jų sprendimai.

 

Adelija Varnaitė

Autorės nuotr.