Prieš Dakaro ralį – į Anykščius

Neseniai Anykščiuose lankėsi UAB „General Financing” atstovai ir sausio 4-17 dienomis vyksiančio Dakaro ralio lenktynininkas Benediktas Vanagas. Apie tai kalbėjomės su bendrovės generaliniu direktoriumi Konstantinu Balakinu.

– Eina į pabaigą pasiruošimo raliui darbai. Net sunku patikėti, kad randate laiko tokiems, lyg ir nereikšmingiems, vizitams. Kuo vis dėlto Jums svarbus susitikimas su anykštėnais?

– Vizitas į Anykščius mums buvo tikrai reikšmingas – juk mes važiavome išpildyti vaikų svajonių. Svajonių, kurių galbūt jie net nesitikėjo išsipildysiant. Tikimės, kad ateityje iš šių vaikų užaugs žmonės, kurie taip pat norės ir galės padėti kitiems ir pildys svajones tų, kuriems sunku.

Gal ne kiekvienas ir žino apie akciją „Vaikų svajonės“; papasakokit apie šį projektą.

– Projektas „Vaikų svajonės” – kelių asmenų savanoriška veikla, kuria siekiama įgyvendinti vaikų,  gyvenančių sudėtingomis socialinėmis sąlygomis, svajones. Norima padrąsinti vaikus tikėti savo svajonėmis ir jų siekti. Mes įsijungėme į šį prasmingą projektą. Beje, smulkiau apie jį galima paskaityti puslapyje www.vaikusvajones.lt.

– Kelių išpildėte mažųjų anykštėnų norus?

Iš viso išpildėme 52 anykštėnų svajones. Smagu, kad mūsų darbuotojai labai entuziastingai įsitraukė į „Vaikų svajonių“ pildymo projektą: rinko svajones, pirko dovanas, ir, matėsi, tai jiems teikė didelį džiaugsmą. Prie svajonių įgyvendinimo savo lėšomis prisijungė ir pati įmonė – pridėjo papildomai lėšų, ir dėl to visi drauge galėjome įgyvendinti šitiek daug Anykščių regiono vaikų svajonių.

Kiek tokių laimingų vaikų visoje Lietuvoje?

– „Vaikų svajonių“ projekto duomenimis, išpildyta beveik 10 tūkst. vaikų svajonių.

– Ar UAB „General Financing” pildė tik anykštėnų svajones? Kodėl pasirinkote Anykščius?

Pildėme tik anykštėnų svajones. Pasirinkome Anykščių regioną, nes pastebėjome, kad šiame regione yra daug svajojančių vaikų, o mes norėjome išpildyti daug svajonių.

– Papasakokite apie „General Financing”. Kodėl Lietuvai verta Jus pažinti?

– Esame jau devynerius metus Lietuvoje veikianti finansų įstaiga. Šalies gyventojams teikiame vartojimo kreditus ir pirkimo išsimokėtinai paslaugas. Turime 18 klientų aptarnavimo skyrių visoje Lietuvoje bei daugiau nei 2000 partnerių klientų aptarnavimo vietų. Esame patikimi, griežtai laikomės atsakingo skolinimosi principų, teikdami savo paslaugas siekiame maksimalios naudos savo klientams; jiems siūlome kokybiškas ir profesionalias paslaugas bei ilgalaikę partnerystę.

Remiate atsakingą požiūrį į aplinką. Ką tai reiškia?

– Nors savo paslaugomis darome mažą neigiamą poveikį aplinkai, tačiau stengiamės prisidėti prie aplinkos, kurioje veikiame, saugojimo ir tausojimo. Vienas svarbių mūsų bendrovės tikslų – kasdienėje veikloje taupyti popierių. Kiekvienais metais imamės vis naujų papildomų priemonių, leidžiančių šį tikslą įgyvendinti, pavyzdžiui, visus įmonės dokumentus pasirašome naudodami elektronines priemones, virtualias sutarčių pasirašymo sistemas. Mūsų paslaugos – kreditas internetu bei pirkimas išsimokėtinai internetu – taip pat leidžia įmonei taupyti popierių: asmens tapatybė bei sandoriai patvirtinami elektroninėmis priemonėmis, šie sandoriai taip pat nespausdinami ant popieriaus. Įgyvendiname ir kitas aplinką tausojančios iniciatyvas.

Kada prasidėjo „General Financing” ir lenktynininko B.Vanago pažintis bei draugystė?

– Su Benediktu Vanagu ir jo komanda pradėjome draugauti prieš ketverius metus: kartu jau išgyvenome keturis Lietuvos ralio čempionato sezonus, trejas 1000 km lenktynes Palangoje, du Dakaro ralius ir daug kitų įdomių bendrų projektų bei įvykių.

Tuoj po Naujųjų už „General Financing” – Autopaslaugaby Pitlane” komandą sirgs visa Lietuva, stebės, kaip Pietų Amerikos Dakaro ralio maratone sekasi šios komandos nariams lenktynininkui B.Vanagui ir šturmanui Andrejui Rudnickiui.  Kaip patys jaučiate žmonių susidomėjimą šiuo įvykiu?

– 2015-ųjų Dakaro ralis mūsų komandai jau bus trečias. Kiekvienais metais žmonių susidomėjimas mūsų komandos dalyvavimu šiame dykumų maratone nuolat ir stipriai auga. Didėjantį susidomėjimą rodo, na, kad ir toks pavyzdys: antrus metus iš eilės kartu su komanda įgyvendiname projektą – kviečiame komandos ir Dakaro ralio gerbėjus http://dakaras.gf.lt kelti savo nuotraukas į Vyčio mozaiką, iš kurios pagamintas lipdukas keliaus į Pietų Ameriką, jis bus užklijuotas ant komandos lenktyninio automobilio bei kartu su komanda įveiks Dakaro ralį. 2013 m. per tris savaites į Vyčio mozaiką buvo sukeltos 1042 nuotraukos. Šiais metais Vytyje  jau turime per 5000 nuotraukų, ir tai dar ne pabaiga.

– Ar bendrovė  turi vienintelę „General Financing”-Autopaslaugaby Pitlane” komandą?

– Taip, tai vienintelė mūsų komanda.

– Pasirodžiusi informacija apie Dakare startuosiantį „Toyota Hylux Overdrive” automobilį, specialiai raliui sukurtą Belgijoje, lyg ir netyčia kelia klausimą: ar atsiperka reklama? Ar gali būti, kad ne reklama svarbiau?

–  Mes esame partneriai, teikiantys vieni kitiems didelę abipusę naudą, kurią galima būtų įvardinti tikrai plačiau nei tiesiog reklama. Ilgalaikė partnerystė mums atsiperka.

Teko skaityti, jog automobilis jau pakeliui į Argentiną. Kada iš Lietuvos išvyksta mūsų lenktynininkai?

– Benediktas Vanagas su šturmanu Andrejumi Rudnickiu bei visa komanda į Pietų Ameriką iškeliauja pačioje gruodžio pabaigoje, kur jų jau lauks keltu nuplukdyta technika, ir sausio 4-ąją prasidės vienas didžiausių ir sunkiausių dykumų maratonų – Dakaro ralis.

– Manau, jog tūkstančiai žmonių komandai linki sėkmės.  Dėkoju už pokalbį.

 

Kalbėjosi Rita Briedienė