Prie vairo – neblaivi Savivaldybės darbuotoja

Anot Panevėžio apskrities VPK policijos pareigūno, gruodžio 1 d. apie 20 val. Kupiškio centre buvo sustabdytas automobilis.

– Žmonės dirba: tai tebuvo vairuotojo blaivumo patikrinimas, – sakė policininkas.

Automobilį vairavo Kupiškio rajono Savivaldybės darbuotoja. Policininkai matė, kad ji neblaivi, o ir į alkotesterį pripūsta 2,18 promilės.

– Ar Savivaldybės tarnautoja nesiūlė pinigų išpirkti savo kaltę? – klausėme policininko.

– Ne.

– Ar buvo nuvežta išblaivinti?

– Irgi ne.

Vis dėlto moteris buvo išlaipinta: toliau vairuoti ji neturėjo teisės.

– Kas galėjo taip neatsakingai pasielgti – leido Jums vairuoti? – klausėme Savivaldybės darbuotojos.

– Diena buvo nepaprastai sunki. Įvyko nemalonus pokalbis su klientu. Jis labai konfliktiškas. Dėl to man teko aiškintis merui. Visą dieną nebuvau valgiusi; vartojau raminamuosius. Po darbo aš išgėriau tik taurę šampano. Supratau, kad neturiu teisės sėsti prie vairo, bet mane tarsi stumtelėjo. „Kas čia ta viena taurė!”– paragino mane. Ir štai – rezultatas, – neslėpdama, o gal nė negražindama įvykio pasakojo moteris.

Apie vaistus ir taurę šampano sustabdytoji sakė ir patruliams. Šie neginčija nuomonės, kad po šampano taurės alkotesteris rodytų tokį promilių skaičių, tik jau prieš tai reikia būti išgėrusiam butelį brendžio.

– Du apie 80 kg sveriantys vyrai, išgėrę butelį degtinės, pripučia 1,70 promilės, – teigė pareigūnas.

Patruliai moteriai pasiūlė kreiptis pas medikus išsitirti kraują: tyrimai parodytų, kokį kiekį jame sudaro vaistai.

Į medikus nebuvo kreiptasi. Moteris sakė neatsimenanti, kad jai kas nors būtų tai pataręs.

– Policininkas, sulaikytas prie vairo girtas, tą pačią dieną būtų atleistas iš darbo. Įdomu, kaip šiuo atveju pasielgs Savivaldybė? – lyg ir ironizavo pareigūnas.

Kupiškio rajono meras Dainius Bardauskas patvirtino, kad tą dieną šiai darbuotojai buvo pareikštas papeikimas dėl nepagarbaus elgesio su klientu.

– Ji – ne vienintelė Savivaldybės tarnautoja, nepagarbiai besielgianti su žmonėmis. Turime išgyvendinti šią negerą patirtį. Girtas prie vairo Savivaldybės darbuotojas rajonui garbės nedaro. Svarstysime: ji nėra statutinis darbuotojas, vairavo ne darbo metu. Vis dėlto šis įvykis turi būti įvertintas, – temainfo.lt sakė Kupiškio rajono meras.

O moteris retoriškai klausė:

– Kas man beliktų daryti praradus darbą?

Šiandien jai neabejotinai reikalinga psichologo pagalba.

 

Rita Briedienė

temainfo.lt iliustratyvi nuotr.