Prie Kupiškio marių – šalies paplūdimio futbolo čempionato kovos

Liepos 29-ąją, šeštadienį, Kupiškio rajonas gyvens sportine dvasia – miesto gyventojus ir svečius kviečia pirmą kartą čia rengiamos Lietuvos paplūdimio futbolo čempionato varžybos.

Nuo 2003 metų varžybos aplankys Kupiškio rajoną neatsitiktinai: pamaryje, Aukštupėnų poilsiavietėje, įrengta nauja, tarptautinius standartus atitinkanti varžybų aikštė. Joje dėl kelialapio į prestižines Europos čempionų lygos varžybas kausis geriausios šalies paplūdimio futbolo komandos, kurioms neretai atstovauja ir žinomi futbolininkai.

– Paplūdimio futbolo stadiono atidarymas ir tokių varžybų organizavimas yra didžiulis įvykis Kupiškiui ir augančiai futbolo bendruomenei. Tai yra viena geriausių aikščių Baltijos šalyje. Labai džiugu, kad Kupiškio rajono savivaldybė ėmėsi iniciatyvos jai atsirasti, – sakė paplūdimio futbolo asociacijos prezidentas Darius Laucevičius.

Paplūdimio futbolas – pasaulyje populiarėjanti futbolo atšaka. Jau du dešimtmečius rengiami Pasaulio čempionatai, daugėja kitų tarptautinių varžybų. Žiūrovams šis žaidimas patrauklus dėl įvarčių gausos ir akrobatinių veiksmų. Lietuvoje šis sportas naują postūmį įgavo Vilniuje atsidarius žiemos arenoms. Visgi žaidimo mėgėjai labiausiai mėgsta rungtyniauti šiltu metų laiku gryname ore, paplūdimių smėlio aikštelėse.

Kupiškyje vyksiančios varžybos – pirmas Lietuvos paplūdimio futbolo čempionato etapas. Jame aštuonios komandos santykius išsiaiškins grupėse sužaisdamos tarpusavyje po vienerias rungtynes.

Žiūrovai rungtynes galės stebėti ant pylimo ir patogių sėdmaišių, todėl bus galima komfortabiliai mėgautis vaizdu. Arena įrengta prie Kupiškių marių kranto esančioje dauboje, tad joje nėra vėjo – tai leis dar patogiau žiūrėti rungtynes.

Varžybose yra laukiami visi miestelėnai, svečiai ir ypač šeimos. Šalia arenos veiks pramogų bei užkandžių zona, kuri suteiks galimybę atsipūsti ir pasistiprinti, o vaikams nuobodžiauti neleis prie stadiono įrengtos žaidimų aikštelės ir sporto aikštynai.

Nuobodžiauti renginio dalyviams ir žiūrovams neleis ir įvairios vandens pramogos, kuriomis pasirūpinti padės ir specialias nuolaidas taikys renginio partneriai. Norintiesiems ramaus laiko bus siūlomi pasiplaukiojimai katamaranu, o pageidaujantieji daugiau veiksmo galės išbandyti vandens motociklus bei vandens dviračius.

Renginiui jau įsibėgėjus prie krantų atvyks ir įspūdingas vikingų laivas, o žmonės galimybę juo paplaukioti gaus net su 50 proc. nuolaida.

„Wake Park Kupiškis“ siūlys išbandyti vandens padangas, kuriomis skriejimas per marių bangas kainuos vos 1,5 Eur. Renginyje galėsite net pakilti į orą ir su specialia „žmogaus-raketos“ įranga visus renginius įvertinti iš aukštai! Na, o norintiesiems ramiai praleisti laiką bei pamatyti aplinkines vietoves bus siūlomos šiaurietiškos lazdos.

Pirmo etapo varžybos liepos 29 d. (šeštadienį) vyks nuo 11 iki 19 val. Sezono atidarymo ceremonija numatyta apie 13 val. 40 min.

Atkrintamos varžybos ir kova dėl medalių laukia rugpjūčio 19 d. Palangoje.

 

Varžybų tvarkaraštis:
11:00 Vilniaus „Igol“ – Kupiškio „Narjanta“
11:40 Klaipėdos „Titanikas“ – „Tauragė“
12:20 Vilniaus „Rings“ – Vilniaus „Imperialas“
13:00 Vilniaus „Nerealas“ – Kauno „Žaliakalnis“
13:40 Atidarymo ceremonija
13:50 „Narjanta“ – „Tauragė“
14:30 „Igol“ – „Titanikas“
15:10 „Imperialas“ – „Žaliakalnis“
15:50 „Rings“ – „Nerealas“
16:30 „Titanikas“ – „Narjanta“
17:10 „Tauragė“ – „Igol“
17:50 „Nerealas“ – „Imperialas“
18:30 „Žaliakalnis“ – „Rings“

 

Gediminas Žygelis
Lietuvos futbolo federacijos skaitmeninių medijų vadybininkas