Prie kalėdinės eglės –„Mažasis žygdarbis” ir „Idėjų debesys”

Gruodžio 9 d. Anykščiuose buvo įžiebta kalėdinė eglė.

Anykštėnai turi tradiciją Kalėdų senio laukti Anykščių kultūros centre. Neprailgo laikas ir šiemet: Troškūnų teatro studija „Mes“, vadovaujama režisierės Jolantos Pupkienės, parodė   spektaklį pagal Bruno Ferrero apysaką „Kilniaširdis medis“. 

Prie eglės anykštėnus pasitiko kiškių kompanija, atskubėjo ir Kalėdų senis.

Vicemeras Sigutis Obelevičius įteikė du „Mažojo žygdarbio” apdovanojimus.

Buvo apdovanotas Anykščių Antano Vienuolio progimnazijos 7B klasės mokinys Faustas Kamarauskas, jau dvejus metus labai artimai bendraujantis su savo aklu pusbroliu. „Berniukai – neišskiriami draugai. Faustas jį vedasi net į graikų-romėnų imtynių treniruotes”, – teigia anyksciai.lt

 

Pusbrolius anykštėnai dažnai mato mieste važinėjančius dviviečiu dviračiu.

Buvo apdovanotas ir Troškūnų Kazio Inčiūros gimnazijos IVG klasės mokinys Vytautas Kubilius. Be tėvų gyvenantis vaikinas prižiūri ir slaugo savo sergančią močiutę.

Šventėje buvo perskaitytos anykštėnų idėjos, patekusios į „Kultūros idėjų debesis”.

„Debesų” idėją pagimdė ambicingas anykštėnų projektas – tapti 2022 metų Europos kultūros sostine. Šiuo metu vyksta intensyvūs paraiškos rengimo darbai, kuriama Anykščių kultūros strategija, vykdomi tyrimai, rengiamos galimybių studijos. Dauguma šių veiklų paremtos atskirų piliečių, visuomeninių organizacijų, kultūros darbuotojų, menininkų iniciatyvomis. Anykštėnai siuntė idėjas; geriausiųjų autoriai buvo apdovanoti Kalėdinės eglės šventėje.

 

Saulius Buivydas

anyksciai.lt  nuotraukos