Prasideda vėlių ir vagių metas

Kaip praneša Utenos apskrities VPK, prie miestelio kapinių automobilis „Nissan Micro” buvo apvogtas spalio 29-osios 9 val.

Tokiu metu sunku tikėtis vagių. Kaip aplinkiniams pasakojo nukentėjusioji, nuo automobilio ji tebuvo nuėjusi keliasdešimt metrų. Atsisuko moteris išgirdusi trenksmą: savo akimis ji matė, kaip vaikinas, nešinas jos rankine, bėga prie BMW automobilio. Šio vairuotojas laukė įjungęs mašinos variklį; bendrui įšokus vidun BMW dingo iš įvykio vietos.

– Pusę gyvenimo nunešė, – teigė jauna moteris.

Rankinėje buvo telefonas, piniginė, dokumentai – asmens tapatybės kortelė, vairuotojo pažymėjimas. Be to, apgadintas automobilis – išdaužtas priekinis keleivio pusės stiklas; manoma, jog jis buvo išspirtas koja. Patirtas nuostolis siekė per 900 Eur.

Kaip teigiama Utenos apskrities VPK pranešime spaudai, artėjant Visų šventųjų ir mirusiųjų atminimo (Vėlinių) dienoms bus siekiama sustiprinti policines priemones viešajai tvarkai, žmonių ir eismo saugumui, teisės pažeidimų, nusikalstamų veikų prevencijai užtikrinti. Utenos apskrities policijos pareigūnai apskrities rajonuose ir miestuose organizuos sustiprintą patruliavimą prie kapinių, taip pat žmonių susibūrimo vietose. Informaciniuose stenduose pareigūnai primena, kad atvykstantieji aplankyti artimųjų kapų nesudarytų sąlygų vagystėms: nors ir trumpam palikus automobilį būtina patikrinti, ar įjungta, ar patikimai veikia jo apsaugos sistema – kiti, išgirdę įsijungusią automobilio signalizaciją, į tai atkreiptų dėmesį, net jei tai ir ne jų automobilis; niekada negalima palikti atrakintų automobilio durų, atidarytų langų, stoglangių, o matomoje automobilio vietoje – rankinių, mobilių telefonų, dokumentų ar kitų vertingų daiktų. Rankines, automobilio dokumentus rekomenduojama pasiimti su savimi, nepalikti jų automobilyje.

Policija prašo: pastebėjus prie kapinių, automobilių stovėjimo aikštelėse ar netoli jų įtartinus asmenis, įsidėmėti jų išvaizdą, užsirašyti įtarimą keliančių automobilių valstybinius numerius ir nedelsiant apie tai pranešti policijai telefonu 112.

 

Parengė Adelija Varnaitė