Prasideda naujas Mažų miestelių krepšinio lygos sezonas

Spalio 20 d. prasideda 20-asis Mažų miestelių krepšinio lygos (MMKL) sezonas. Įdomus dvidešimtuko žaismas: šiemet keičiasi čempionato vykdymo sistema, ir visos komandos yra suskirstytos į dvi – Rytų ir Vakarų – konferencijas, kuriose žais po 20 komandų.

Kaip temainfo.lt sakė MMKL direktorius Martynas Karaliūnas, 1998–1999 m. sezone MMKL žaidė tik aštuonios komandos ir tik iš Aukštaitijos regiono. Tai Zarasų rajono Dusetų, Rokiškio rajono Obelių, Pandelio, Panemunėlio ir Juodupės, Utenos rajono Užpalių, Anykščių rajono Svėdasų, Kupiškio rajono Skapiškio komandos. Iš jų vos dvi – „Pandėlys” ir „Užpaliai” – rungtyniaus ir šiame sezone. MMKL iniciatoriai buvo rokiškėnai.

Kaip rašo www.mml.lt (beje, jau veikia ir puslapis mmkl.lt), 16 šio sezono komandų pareiškė norą rungtyniauti tarp pajėgiausiųjų ir žais A divizione, o dar 24 komandos rungsis B diviziono varžybose. Pastarojo diviziono 12 stipriausių komandų sieks pergalės, o maždaug po Naujųjų iš kitų komandų bus suformuotas C divizionas – iki sezono pabaigos bus išaiškinta šios grupės stipriausia komanda.

– Taip siekiama suteikti galimybę žaisti visokio lygio komandoms, – sakė MMKL direktorius Martynas Karaliūnas.

Rytų konferencijos B divizione Rokiškiui atstovaus Pandėlio „Pandėlys” (treneris M. Karaliūnas), Anykščiams – Kavarsko „Kavarskas” (treneris Tomas Laurinavičius). Kupiškis MMKL nedalyvauja.

Kavarsko „Kavarskas”, pernai žaidęs A divizione, rinkosi B divizioną. Komanda smarkiai nusilpo, net penkiems žaidėjams perėjus į Anykščių „KKSC-Elmio‟ komandą, šiemet žaidžiančią RKL pirmenybėse. Prie Kavarsko jungėsi Troškūnų krepšininkai, ir „Kavarskas” – vėl MML dalyvis.

– Pandėlio komanda tradiciškai suformuota iš savų – Pandėlio, Suvainiškio, Lailūnų – krepšininkų. Naujokų komandoje nėra, išskyrus keletą jau anksčiau žaidusių ir į komandą sugrįžusių sportininkų –temainfo.lt sakė „Pandėlio „Pandėlį” treniruojantis M. Karaliūnas.

Pašnekovo manymu, po Naujųjų „Pandėlys” pateks tarp tų komandų, kurios žais C divizione ir jau čia bandys siekti pergalių.

Spalio 22 d. 12 val. Molėtų rajono Alantos technologijos ir verslo mokykloje Pandėlio krepšininkai susitinka su BC Pakalnių „Žynys”.

Spalio 21 d. 13.15 val. Kavarsko „Kavarskas” Dembavos progimnazijoje žais su Panevėžio rajono Dembavos „Rezus”.

Kaip teigia www.mml.lt, šiemet lygoje nerungtyniaus pastarųjų dviejų metų čempionai Kazlų Rūdos krepšininkai, tad šiemet nugalėtojų titulas neabejotinai atiteks kitai komandai. Be Kazlų Rūdos, čempionate neišvysime Šeduvos, Beižionių, Birštono, Raudeniškių, Senosios Varėnos, Kalvarijos, Lukšių ir Kegų krepšininkų, tačiau, kaip įprasta, yra nemažai naujokų.

 

Rita Briedienė

www.mml.lt archyvo nuotr.