Pradėta valyti Obelių ežero prieiga pontoniniam tiltui statyti

Pradėta valyti Obelių ežero pakrantė

Šiandien, liepos 27 d., Obeliuose, Rokiškio krašto muziejaus laisvės kovų istorijos muziejaus kieme, verda darbas: verslininko Jono Smalinsko atsiųsta technika valo Obelių ežero pakrantę: vis labiau atsiveria puikus gamtovaizdis – obeliečiai renkasi pasižiūrėti.
Jau „Partizaniškų Joninių“ renginio metu buvo galimybė apžiūrėti baigiamą statyti pontoninį tiltą į Obelių ežerą. Gulėjo jis ant kranto, ir nelabai galėjai įsivaizduoti, ar ant vandens jis matysis po tankiai sužėlusius meldus. 
Ir štai geros žinios: Obelių bendruomenė gavo gamtosaugininkų leidimą ežero pakrantei valyti, o J. Smalinsko įmonė „Rokmelsta“ neatlygintinai siunčia techniką.


Prieš keletą mėnesių

Prieš keletą mėnesių Rokiškio krašto muziejaus laisvės kovų istorijos skyriaus vedėjo, rajono Tarybos nario Valiaus Kazlausko iniciatyva pradėtas ir jau baigiamas statyti pontoninis tiltas į Obelių ežerą. Jis bus nutiestas nuo kranto šalia Obelių laisvės kovų istorijos muziejaus. Nuo tilto atsivers puikus kraštovaizdis, atsiras ir galimybė nuo jo į vandenį užmesti meškerę ar nuleisti valtį.


Tiltas – bendras reikalas

Tiltas – bendras muziejininkų, Obelių bendruomenės, verslininkų ir politikų projektas. AB „Rokiškio sūris“ atidavė plastikinių talpų, ant kurių tiltas laikosi, UAB „Meteka“ atgabeno puikios kokybės nerūdijančio plieno turėklams, juos suvirino antanašietis Rimgaudas Paukštys. Už lentas muziejininkai dėkingi LK KASP Vyčio apygardos 5-osios rinktinės Rokiškio 506 pėstininkų kuopai: kariai muziejaus kieme statė partizanų bunkerį – liko lentų.
Kaip sako UAB „Meteka“ vadovas R. Tarvydis, svarbiausias šiame istorinės atminties muziejaus kieme išlieka pats muziejininkas V. Kazlauskas: jo uždegantis darbštumas skatina ir kitų norą jungtis į talkas įdomioms idėjoms įgyvendinti.


Turistinis maršrutas – kovų keliais

Ko gero, nė vienas Lietuvos miestelis taip informatyviai neatspindi pasipriešinimo kovų istorijos. Šiemet muziejaus kieme pastatytas ir tremtinių barako fragmentas. 
Į Obelius užsuka ekskursijos pasigėrėti monumentu, atstatytu Birželio sukilėliams ir sovietinėms aukoms pagerbti.
Yra parengtas visas turistinis maršrutas Obelių krašto laisvės istorijos kovų keliais.

Rita Briedienė

Rasos Narkevičienės ir Emilijos Briedytės nuotraukos