Populiariosios senųjų metų palydos iš Rokiškio keliauja į Kupiškį

Neringa Danienė (kairėje) ir Vaiva Kirstukienė. Asmeninio archyvo nuotr.

Gruodžio 29 d. Kupiškio kultūros centras žiūrovus pasitiks nauju projektu – Senųjų metų palydų muzikiniu spektakliu „Gražuolė ir Pabaisa“. Rokiškėnus ir miesto svečius 10 metų džiuginęs renginys persikelia į Kupiškį. Šventė suvienijo Kupiškio, Rokiškio ir Vilniaus kūrėjus bei atlikėjus.

Projektas buvo planuotas rokiškėnams: jau buvo pradėti kai kurie parengiamieji darbai. Situacija smarkiai pasikeitė, kai Kultūros centrą paliko keletas darbuotojų. Naujasis Rokiškio kultūros centro direktorius Erikas Druskinas pareiškė norą pakeisti jau pasirašytų su atlikėjais sutarčių sąlygas; projekte turėjęs dalyvauti dainininkas Česlovas Gabalis ir kiti kūrybinės grupės nariai nutraukė su Rokiškiu sutartį ir pasirašė ją su kupiškėnais.

Rokiškio kultūros centrą ką tik paliko ir Vaiva Kirstukienė, dirbusi direktoriaus pavaduotoja. Daugeliui ji žinoma kaip veikli ir patyrusi kultūros vadybininkė, pelniusi rėmėjų prielankumą, kolegų pagarbą ir net žiniasklaidos pakantumą už glaustumą aiškinant nemokamos reklamos svarbą… Kaip mėgsta sakyti pati Vaiva, Rokiškio kultūros centro renginių sėkmė – komandos darbas. Komanda byra.

Ir štai lapkričio 12 d. V.Kirstukienė bei neseniai centrą palikusi režisierė Neringa Danienė – Kupiškyje. Susitikime su šio mieto Kultūros centro direktore Jolita Janušoniene rokiškietės apžvelgė Senųjų metų palydų projektą. Jokių pretenzijų į kieno nors darbo vietą, jokios galimybės skleistis rokiškėnų kalboms, neva jaukus kultūrinis didmiestukas iškeistas į Kupiškio miestelį. V.Kirstukienė ir N.Danienė yra iš tų žmonių, kurie teatrine bei kultūrine veikla Rokiškiui ir suteikė išskirtinumo.

– Nieko nesigailim, bet po praėjusiu laiku braukiam brūkšnį ir verčiame visai naują puslapį, – sakė pašnekovės.

Nuo šiol jos abi – rokiškėnų individualios renginių organizavimo įmonės „Viliojančių idėjų palėpė” darbuotojos. Įmonė šiuo metu vysto kelis projektus: be Senųjų metų palydų Kupiškyje, jau pradėtas rengti šventinis projektas „Kalėdinis Zumbaparty”, planuojamas gruodžio 18 d., bei kalėdinės programos vaikams.

– Norime išsaugoti Senųjų metų palydų projekto gyvybę, – apie tradicija ir net reiškiniu tapusį renginį kalbėjo N.Danienė. – Kai supratome, kad Rokiškyje planų įgyvendinti nebepavyks, nusprendėme projektą pasiūlyti kitiems miestams. „Gražuolę ir pabaisą” kupiškėnai priėmė išskėstomis rankomis. Todėl būtent čia kursime žiemos šventę.

 

Anot režisierės, projektas išsaugos tą patį formatą, bet bus ir išskirtinis, nes jėgas vienija trijų miestų kūrėjai . Muzikiniame spektaklyje dalyvaus profesionalus atlikėjas ir mėgėjai dainininkai, šokėjai, aktoriai. Žinoma, pirmu smuiku gros Kupiškio kultūros centro ir jo padalinių bei kitų Kupiškio miesto ir rajono kultūrinių ir švietimo įstaigų kolektyvai. Jiems talkins atlikėjai ir kūrybinės grupės nariai iš Rokiškio ir Vilniaus. Į spektaklį ketinama įtraukti apie 100 dalyvių. Tiek jų vaidindavo ir Rokiškio naujametiniuose renginiuose. Senųjų metų palydų teatralizuotų koncertų nerašyta tradicija – juose visuomet vaidina keletas rajone žinomų verslininkų ar valdininkų, politikų, kuriuos pamatyti kitokiame amplua , ką ir kalbėti, įdomu. Tokių asmenybių dairomasi ir Kupiškyje…

Režisierė Neringa Danienė

Jungtines miestų pajėgas renginyje atspindės pagrindinių vaidmenų atlikėjų trejetas. Pasakos ašis – meilės trikampis. Gražuolės siekia ir jos kaimynas  – svajonių jaunikis, ir grėsmingai atrodantis Pabaisa. Pastarasis vaidmuo atiteko vilniečiui dainininkui Česlovui Gabaliui. Rokiškietė Aušrinė Repeikaitė vaidins Gražuolę. Na, o Kupiškiui pagrindiniame trejete atstovaus ir Gražuolės jaunikį vaidins rajono Tarybos narys, žinomas ūkininkas Egidijus Černius. Tapti pagrindinės veikėjos seserimis sutiko Kultūros centro direktorės pavaduotoja Rasa Gudonienė ir Šepetos padalinio meno mėgėjų kolektyvų vadovė Vaiva Mališauskienė. Artimiausiu metu paaiškės, kokie vaidmenys teks kitiems atlikėjams ir kolektyvams, kokie netikėti veidai pasirodys scenoje.

Muzikinį spektaklio takelį jau kuria dainininkas ir muzikos atlikėjas Vladas Kovaliovas. A.Repeikaitės ir Č.Gabalio duetą ruoš vokalo pedagogas, dainininkas Povilas Meškėla. Scenovaizdį, kostiumus, kaukes, grimą, šukuosenas  kurs ir gamins didelė kupiškėnų ir rokiškėnų dailininkų, floristų, siuvėjų, grimo specialistų, kirpėjų komanda. N.Danienės kuriami šou visada pasižymi įdomiais apšvietimo sprendimais, specialių efektų įvairove.

– Šiemet pirmą kartą samdome profesionalų choreografą. Siekiame įvairovės ir šioje srityje, norisi naujų vėjų. Su mumis sutiko dirbti Evaldas Taujanskis. Mes jį gerai pažįstame, kartu kūrėme miuziklą „Tadas Blinda”, o visuomenė jį sieja su Andželikos Cholinos, Gyčio Ivanausko šokio teatrais, jaunimui jo veidas puikiai pažįstamas iš Manto Jankavičiaus dainos „Čiuožki“ vaizdo klipo.

Gruodžio 29 d. planuojami trys koncertai. Neabejojama, kad 385 vietų salė kaskart bus pilnutėlė. Bilietais ketinama prekiauti nuo lapkričio 23-iosios; iki tos dienos galima siųsti kolektyvines paraiškas elektroniniu paštu rasa.gudoniene@gmail.com ir užsisakyti bilietus po 10-12 Eur; artėjant renginio dienai jie brangs.

Egidijus Černius ir Vaiva Mališauskienė

– Turime nemažą renginio gerbėjų ir net „fanų“ būrį: įvertinti kupiškėniško Senųjų metų palydų varianto tikrai atvažiuos daug rokiškėnų. Rokiškyje surinkdavome keturias sales – apie 2000 – žiūrovų, buvo poreikis ir penktai. Žmonės iš aplinkinių rajonų – Zarasų, Utenos, Biržų, Kupiškio, net Vilniaus ir Kauno – važiuodavo į Rokiškio senųjų metų palydas. Tad kodėl jiems neatvažiuoti į Kupiškį? Mūsų įmonių ir organizacijų vadovai dovanodavo bilietus savo darbuotojams kaip Kalėdines dovanas. Tad kodėl Kupiškio darbdaviams tokiu būdu nepaįvairinus savo darbuotojų šventinio laikotarpio? Beje, bilietais į Kupiškio Senųjų metų palydas bus prekiaujama ir Rokiškyje populiariose, žiūrovui patogiose vietose –„Pupelės“ kavinėje ir „Pipirini“ picerijoje, – sakė V.Kirstukienė.

Kupiškio kultūros centro Didžiojoje salėje buvo surengtas susitikimas su potencialiais spektaklio dalyviais – šokėjais, dainininkais, aktoriais. Į susitikimą atėjo ir atvažiavo būrys įvairaus amžiaus ir pomėgių artistų – nuo sportinių šokių klubo „Amrita“ senjorų iki Kupiškio jaunimo centro atstovų. Be to, režisierė susidomėjo „ŠamanoMenųCentro” savadarbių instrumentų kolekcija, fakyrų pasirodymais…

– Kaip jūs vertinate šį projektą? Ypač po to, kai lapkričio 12-osios rajono Tarybos posėdyje gavote priekaištų dėl to, kad į Kultūros centrą įsileidžiate svetimus? – temainfo.lt klausė Kupiškio rajono mero D.Bardausko.

– Nė trupučio nenoriu eskaluoti šios temos. Yra Kultūros centro direktorė, ji ir rūpinasi, kaip sudominti ir privilioti žiūrovą, kaip uždirbti centrui pinigų. Bet jei projektas pavyks, Rokiškio ir Kupiškio kultūros darbuotojams būsiu labai dėkingas už pastangas išjudinti geras iniciatyvas, už norą sukurti žmonėms Naujametinę šventę, – sakė rajono vadovas.

Jis patvirtino turįs kvietimą vaidinti Senųjų metų palydose. Paklaustas, ar priims kvietimą, nusijuokė ir nepasakė nei taip, nei ne.

Kupiškio kultūros centro direktorė J.Janušonienė Senųjų metų palydas vertina kaip visiškai naują, Kupiškiui neįprasto formato renginį ir tiki jo sėkme. Ji sutiko Vaidinti Senųjų metų palydų muzikiniame spektaklyje „Gražuolė ir Pabaisa“.

 

Saulius Jurkus

temainfo.lt archyvo nuotrauos

 

Užsk. Nr. A15-21