„Pontem” valgyklėlė – Kupiškio gimnazijoje

 

UAB „Pontem“, laimėjusi Kupiškio rajono savivaldybės mokinių maitinimo paslaugos konkursą, dirba ir vasarą: Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos valgykla maitina miestelėnus. Darbo dienomis lankytojai priimami nuo 10 iki 14 val., bet daugiausiai jų susirenka per pačius pietus.

– Apie 13 val. pradedame tvarkytis uždarymui, nes žinom, kad vėliau niekas nebeateis, – sakė virėjos.

– Mums būtų tekę darbuotojams mokėti už prastovą, o dabar jie užsidirba atlyginimą, – temainfo.lt sakė UAB „Pontem” mokymo įstaigų maitinimo paslaugų segmento vadovė Aldona Baublytė.

Porcijos nemažos, maistas nebrangus: šaltibarščiai su bulvėmis, žemaičių blynai ir stiklinė pomidorų sulčių kainuoja 1,80, muštinis kiaulienos kepsnys – 1,30  Eur – mokyklinės kainos. Daugelis patiekalus perka ir išsinešti; kaip beskaičiuotum, apsimoka.

Teko teirautis restoranų žinovo, rašytojo Andriaus Užkalnio apie arbatpinigių dydžius.

– Lietuvoje aš palieku 10 proc.,  ar šiek tiek daugiau. Europoje – tiek pat.

Amerikoje kiti standartai; ten dažniausiai nuo 15 proc. prasideda, – teigė A.Užkalnis.

Nustebom: „Pontem” arbatpinigių neima.

Neverda ši valgyklėlė ir kavos.

– Žmonių nenuodijam, – be jokio šypsnio pasakė virėja.

Nėra kavos, todėl niekas čia neužsisėdi; pavalgo ir išeina.

„Pontem”, žinoma, galutinai neišsprendžia Kupiškio problemos: miestas neturi kavinės, ir po 18 val. nėra kur užsukti bent jau pomidorų sulčių. Vis dėlto kupiškėnams čia patinka valgyti: kasdien į „Pontem”  užsuka per 50 žmonių.

UAB „Pontem“ atidarymo įkurtuves Kupiškyje šventė balandžio 28 d.; L.Stuokos-Gucevičiaus gimnazijoje bendrovė yra įkūrusi savo padalinį.

 

Rita Aukščionytė