„Pontem” – jungtis, tarpininkas arba tiltas į Jūsų gerovę

Balandžio 28 d. UAB „Pontem” Kupiškio rajono vadovus ir mokyklų direktorius pakvietė į naujojo jos padalinio, įsikūrusio Kupiškio Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijoje, įkūrimo nedidelę šventę. Ši bendrovė prieš porą metų laimėjo Savivaldybės mokinių maitinimo paslaugos konkursą, tačiau pradėti veiklą sutrukdė konkurentų skundai.  Be to, ankstesnioji rajono valdžia šią bendrovę  gaubė paslapties skraiste: net Tarybos nariams nerodė su ja ketinamos pasirašyti sutarties. Tai kėlė visuomenės nepasitikėjimą valdžia ir pačia „Pontem”.

Vis dėlto susitikimas buvo draugiškas ne tik vaišėmis bei dovanėlėmis; buvo įdomu išgirsti apie „Pontem” veiklą. Beje, – nors bendrovė mokinius pradėjo maitinti balandžio 27-ąją – susitikimo popietėje buvo perkirpta paslaugos tiekimo pradžios žydra juostelė.

UAB „Pontem” savo istorijos metus skaičiuoja nuo 1946-ųjų, kuomet imta organizuoti bazinį Vilniaus miesto maisto produktų tiekimą ir prekybą. Tai buvo vienintelė įmonė sostinėje, tiekusi maisto prekes biudžetinėms organizacijoms, ir pradininkė atsiskaitymų nenaudojant grynųjų pinigų. 1992 m. įmonę privatizavo, o 2012 m. jos pavadinimas iš „Smulkus urmas” pakeistas į „Pontem”.

– Ką reiškia „Pontem”? – klausėme bendrovės rinkodaros ir komunikacijų skyriaus vadovo Tomo Vaišvilos.

– Tai lotynų kalbos žodus, reiškiantis tarpininką, jungtį, tiltą; jis tinkamai atspindi mūsų požiūrį į modernų verslą ir bendradarbiavimo lankstumą; dėmesį aplinkai ir sveikam maistui, – sakė jis.

Bendrovė maisto produktus teikia per 900 prekybos ir maitinimo įmonių: mokyklų, ligoninių; ji maitina orlaivių keleivius ir ekipažą; Lietuvai pirmininkaujant Europos Komisijai, būtent „Pontem” tiekė maistą į Seimo rūmus. Šios bendrovės klientai – LR Seimas, Žemės ūkio, Ūkio ministerijų, Nacionalinės karinės pajėgos, Lietuvos bankas, šalies įkalinimo įstaigos, Tarptautinis Vilniaus oro uostas, Ignalinos atominė elektrinė, Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikos, Priklausomybės ligų centras, Klinikinė ligoninė, klinikinė Vasaros ligoninė, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikos, Klaipėdos jūrininkų ir Universitetinės ligoninės; Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio miestų ir rajonų ugdymo įstaigos. Bendrovėje dirba per 850 darbuotojų; kasmet sukuriama apie 100 darbo vietų.

UAB „Pontem” maitins per 2000 Kupiškio rajono mokinių; maistas bus gaminamas kiekvienoje mokykloje.

Rajono mero Dainiaus Bardausko iniciatyva dar kartą buvo peržiūrėta sutartis su bendrove, išsaugotos darbuotojų socialinės garantijos: iki „Pontem” atėjimo dirbo 48 virėjos, dabar jų – bene 35.

– Kas išėjo, išėjo pačios,  – temainfo.lt sakė bendrovės mokymo įstaigų maitinimo paslaugų segmento vadovė Aldona Baublytė.

Anot jos, Kupiškio padalinys kol kas dar neturi vadovo; vyksta kandidatų į šią vietą atranka.

– Ar po visų vertinimų, girdėtų iki šios dienos bei naujojo padalinio atidaryme, patikėjote „Pontem”? – klausėme šventėje dalyvavusio Kupiškio rajono mero Dainiaus Bardausko.

– Turiu patirties dirbti su įmone, tiekiančia maitinimo paslaugas. Kupiškio socialinės globos namų, kuriems man teko vadovauti, maitinimo paslaugas prieš dešimtmetį perdavėme vokiečių kapitalo UAB „Dussmann servis“. Žinau, kaip tokios paslaugos tiekėjus kontroliuoti, ko iš jų  reikalauti. Bet labai tikiu, kad viskas bus gerai. Kaip ką tik sakiau savo sveikinimo kalboje, tikiu ir tuo, kad po kelerių metų mokyklos nebenorės mokinių maitinimo rūpesčių prisiimti atgal, – sakė meras.

– Tikiuosi ir prižadu nenuvilti kupiškėnų, – žadėjo direktorė Audronė Tendzegolskienė, papasakojusi bendrovės istoriją, išdėsčiusi jos vizijas ir misiją.

Bendrovės siekis – sveikos mitybos propaganda ir edukacija. Jau gegužės 5 d. Kupiškio mokyklose bus rengiamos sveikos mitybos pamokėlės, „Nemaitink kirmėliuko, valgyk pats”.

Be kita ko, mokinukams bus primenami ir higienos reikalavimai.

„Vertę kuria žmonės, o didelę vertę – vertingi žmonės”, – teigiama „Pontem” leidinyje „Tiltas į Jūsų gerovę”. Lietuvių kalboje žodis „tiltas” turi geros emocijos krūvį, o „Pontem” reiškia tą patį.

Jau po šventės Kupiškio gimnazistas pasakojo:

– Pietums visada pirkdavau tris žemaičių blynus ir arbatos. Kai atėjo „Pontem”, blynams man tinga 30 ct…

 

Rita Briedienė

Autorės nuotr.