Politinė reklama: ar liks tuščia šventa vieta?

 

DNB banko nurodymu nuo Rokiškio mašinų gamyklai priklausiusio pastato nuimtas Sėlių apygardos Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) kandidatės į Seimą rokiškietės Jolantos Paukštienės didžiulis – 4×4 – plakatas.

– Man paskambino Vytautas Saulis ir paklausė, ar jis galėtų pasikabinti savo plakatą šalia mūsiškio. Pasakiau, jog laisva vieta ilgai tuščia nebus, kadangi aš pats kandidatuoju į Seimą bendrame Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) sąraše. Jau kitą dieną man paskambino bankas ir liepė plakatą nuimti. Nežinau, kieno įtakoje visa tai vyksta, – temainfo.lt sakė Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) Rokiškio skyriaus pirmininkas Gintaras Girštautas.

Kelis kartus skambinome p. Sauliui; jis neatsiliepė ir neperskambino.

Senasis Rokiškio mašinų gamyklai priklausantis pastatas – puiki vieta kabinti didelėms reklamoms, be to, yra strategiškai geroje vietoje: ją mato įvažiuojantieji ir išvažiuojantieji iš Rokiškio, keliaujantieji į autobusų ir traukinių stotis; reklama aiškiai matoma sustojus prie šviesoforo ties posūkiu į „Rokiškio sūrio” gamyklą, išėjus iš „Svajos” kavinės arba parduotuvės „Iki”.

Dėl galimybės šioje vietoje kabinti politinę lauko reklamą Lietuvos laisvės sąjungos (liberalai) Rokiškio skyrius sutartį buvo sudaręs su rokiškėno Igorio Skripkos individualia įmone, o ši prieš kelerius metus – su UAB „Sabavilis”.

– Bankas man įrodė, kad jis, o ne UAB „Sabavilis” yra šio pastato savininkas. Čia, matyt, suveikė žmogiškasis faktorius: su „Sabaviliu” sutartį sudarėme jau senokai. Pastato savininkas pasikeitė, o mums buvo pamiršta apie tai pranešti. Sutartį su ponu Girštautu teko nutraukti, plakatą nukabinti”, – temainfo.lt sakė verslininkas I.Skripka.

UAB „Sabavilis” vadovas Virginijus Gaučys rajono Taryboje atstovauja Lietuvos laisvės sąjungą (liberalus). Paklaustas, kodėl apie pasikeitusią pastato priklausomybę nieko neinformavo, irgi paklausė:

– Ar jūs žinote, prieš kiek metų pasikeitė pastato priklausomybė? Labai labai seniai. Tai ir sutartis su Igorio Skripkos įmone nutrūko. UAB „Sabavilis” minėtą pastatą tik besaugo.

Rokiškėnai spėlioja, ar tik neiškils šioje vietoje p. Saulio reklama, irgi aktyviai kovojančio dėl vietos po saule.

Bankas kol kas delsia komentuoti, ar šio pastato siena bebus nuomojama politinei reklamai.

 

Rita Briedienė

Autorės nuotr.