Policijos viršininkas žurnalistus pakvietė puodeliui kavos

Panevėžio apskrities VPK viršininkas Egidijus Lapinskas puodeliui kavos pakvietė Panevėžio apskrities žiniasklaidos atstovus.

Panevėžio apskrities policijos viršininkas aptarė pirmojo šių metų pusmečio rezultatus. Tai vienas geriausiai sukomplektuotų komisariatų šalyje; nuolat didėja moterų pareigūnių skaičius – šiuo metu apskrityje dirbančių pareigūnių yra 47 proc.

Bendri apskrities rezultatai neatsilieka nuo šalies vidurkio; bylos tiriamos panašiu ar net didesniu efektyvumu.

Kriminalinės policijos sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos viršininkas Orlandas Butkus, atliekantis viršininko pavaduotojo funkcijas, aptarė gerėjančius rezultatus po kriminalinės policijos pertvarkos, kai nusikaltimų tyrimai perduodami pagal kvalifikaciją. Šiemet jau pradėta 18 su akcizinėmis prekėmis susijusių bylų. O.Butkus pasakojo apie darbo specifiką, sunkius ir rezonansą sukėlusius įvykius bei tyrimus, kurie perkvalifikuoti iš ikiteisminio tyrimo mirties priežasčiai nustatyti į tyčinį nužudymą.

Kelių policijos biuro viršininkas Virginijus Mačėnas pasidžiaugė, kad sumažėjo įskaitinių eismo įvykių, vadinasi tinkama linkme dirba visos susivienijusios institucijos; apgailestavo, kad nors ir sumažėjo eismo įvykių, tačiau žuvusiųjų avarijose padaugėjo.

Sumažėjo eismo įvykių dėl neblaivių vairuotojų kaltės. Anot V.Mačėno, įvardinti avaringiausių Panevėžio vietų neįmanoma, nes eismo įvykių ir sužeistų žmonių kiekis dažnai priklauso ne nuo vietos, o nuo vairuotojų atsakomybės ir Kelių eismo taisyklių paisymo. Jis pasidžiaugė, kad parengtas kelio „Via Baltica“ projektas rekonstrukcijai, todėl padaugės atitvarų, padedančių išvengti skaudžių nelaimių kelyje.

Panevėžio miesto policijos komisariato Kriminalinės policijos skyriaus viršininkas Romaldas Krištopaitis, atliekantis Panevėžio miesto ir Panevėžio rajono policijos komisariatų viršininkų funkcijas, teigė, kad sumažėjo nusikalstamų veikų skaičius Panevėžio mieste. Vis dar dažniausios nusikalstamos veikomis yra vagystes. Mažėja viešosios tvarkos pažeidimų, tačiau padažnėjo vandalizmo aktų prieš miesto gyventojus, ir tai labai neramina pareigūnus. Jiems reikalinga ir visuomenės pagalba gauti visą įmanomą informaciją.

Pranešėjas pabrėžė: nemažėja alkoholio vartojimo ir smurto artimoje aplinkoje problemos; sumažėjo sukčiavimo telefonu atvejų – smagu, kad žmonės sąmonėja ir, supratę, kad skambina sukčiai, sugalvoja, kaip greitai ir nesukeliant įtarimų pranešti policijai. Buvo apžvelgta prevencinė pareigūnų veiklą ir darbas su nepilnamečiais Panevėžio mieste.

Panevėžio apskrities VPK viršininkas E.Lapinskas apibendrindamas sakė, kad opiausia problema vis dar išlieka smurtas artimoje aplinkoje;nepadeda net teismo sprendimai. Neretai pasitaiko, kad nukentėję asmenys dar vykstant ikiteisminiam tyrimui persigalvoja ir susitaiko su savo skriaudėju. Nusikalsti dažniausiai paskatina alkoholis.

Apskrities komisariatas yra nusistatęs prioritetus, kuriais vadovaujasi, užsibrėžęs tikslus, kuriuos stengiasi, kad rezultatai gerėtų.

 

Panevėžio apskrities VPK inform.