Policijos suvestinė: sužeistas kupiškėnas policijos pareigūnas, rastas Anykščių girtas prokuroras

LR BK 286 str. „Pasipriešinimas valstybės tarnautojui ar viešojo administravimo funkcijas atliekančiam asmeniui”

Sužeidė pareigūną. Balandžio 12 d. apie 1. 25 val. Kupiškio rajono Alizavos seniūnijos Elniškių kaime policijos ekipažui vykdant moters (gim. 1965 m.) paiešką Panevėžio apskrities VPK Kupiškio rajono policijos komisariato reagavimo skyriaus vyriausieji patruliai atvyko pas moterį į namus. Ši jiems pasipriešino – vieną kartą žirklėmis dūrė vyr. patruliui į dešinės rankos delną ties nykščiu. Pareigūnams panaudojus kovinių imtynių veiksmus, elektros šoką ir antrankius moteris buvo sulaikyta. Akivaizdžiai matėsi, kad ji yra neblaivi, bet girtumą nusistatyti atsisakė.

 

LR BK 178 str. „Vagystė”

Penkios talpos dyzelino. Balandžio 12 d. vyras (gim. 1944 m.), gyvenantis Kupiškio rajone, pranešė: tą pačią dieną 15.50 val. Kupiškio rajono Skapiškio seniūnijos Skapiškio miestelio Rokiškio gatvėje pastebėjo, kad iš rūsio pavogtos penkios talpos dyzelino. Iš viso pagrobta 171 l žymėto dyzelino kuro. Nuostolis – 185,09 Eur.

Dviguba vagystė. Vyras (gim. 1978m.), gyvenantis Kupiškyje, pranešė: balandžio 11 d. apie 2 val. pastebėjo, jog namuose po išgertuvių su pažįstamais asmenimis dingo 260 Eur. Taip pat kreipėsi vyras (gim. 1971 m.), gyvenantis Kupiškio rajone. Jis pranešė, kad balandžio 11 d. apie 2 val. pastebėjo, jog iš to paties kupiškėno buto pavogtas jam priklausantis mobilaus ryšio telefonas.

 

LR BK 259 str. „Neteisėtas disponavimas narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis be tikslo platinti”

Galimai narkotinė medžiaga. Balandžio 11 d. 15.30 val. Rokiškyje patikrinimui buvo sustabdytas automobilis, kurį vairavo vyras (gim. 1979 m.), gyvenantis Rokiškyje. Kartu automobilyje sėdėjo rokiškėnai (gim. 2000 m. ir 1997 m.). Daiktų patikrinimo metu vairuotojo striukės kišenėje buvusio cigarečių pakelio viduje rasti du paketėliai su augalinės kilmės galimai narkotine medžiaga. Vyresniojo vyro kelnių kišenėje rasti trys paketėliai su augalinės kilmės galimai narkotine medžiaga.

 

LR BK 154 str. „Šmeižimas”

Paskleidė šmeižtą. Balandžio 12 d. 19.13 val. vyras (gim. 1969 m.), gyvenantis Rokiškyje, pranešė: rugpjūčio 21 d. 17 val. Rokiškio rajono savivaldybėje vykusiame Socialdemokratų partijos Rokiškio skyriaus Tarybos posėdyje apie jį Tarybos narys paskleidė tikrovės neatitinkančią informaciją.

 

LR BK 284 str. „Viešosios tvarkos pažeidimas”

Iš chuliganiškų paskatų. Balandžio 12 d. 22.35 val. Rokiškio Vytauto gatvėje trys jaunuoliai iš chuliganiškų paskatų apgadino autobusų stotelę. Įvykio vietoje sulaikyta 15-metė, neblaivus (2,59 prom.) vyras (gim. 1997 m.) ir neblaivus (1,41 prom.) 16-metis. Įtariamasis sulaikytas, nepilnamečiai perduoti tėvams.

 

Kiti

Girtas prokuroras. Balandžio 11 d. apie 17 val. Anykščių Simono Daukanto gatvėje, darbo vietoje, Panevėžio apygardos prokuratūros Utenos apylinkės prokuratūros prokurorui (gim. 1959 m.) nustatytas 1,27 prom. girtumas.

Kaip praneša Lietuvos Respublikos prokuratūra, darbo vietoje rastas neblaivus prokuroras Vigandas Jurevičius.

Apie galimai neblaivų V. Jurevičių Panevėžio apygardos prokuratūros vadovai buvo informuoti baigiantis darbo dienai. Prokuratūros vadovybės iniciatyva buvo iškviestas policijos ekipažas pareigūno blaivumui patikrinti. V. Jurevičiui buvo nustatytas lengvas girtumo laipsnis.

Laikinai generalinio prokuroro pareigas einančio generalinio prokuroro pavaduotojo Žydrūno Radišausko nurodymu, dėl šio įvykio pradėtas tarnybinis patikrinimas, o V. Jurevičius nušalintas nuo tarnybos.

– Prokurorui suteiktos teisės bei įgaliojimai įpareigoja itin atsakingai laikytis įstatymų reikalavimų bei aukščiausių etikos standartų. Todėl visi atvejai, kai kyla įtarimas dėl prokuroro ar kito prokuratūros darbuotojo blaivumo, yra ir bus kruopščiai tiriami bei griežtai vertinami, – įvykį komentavo Ž. Radišauskas.

Per pastaruosius kelerius metus dėl aplinkybių, susijusių su alkoholio vartojimu, darbo prokuratūroje neteko keturi asmenys.

 

Parengta pagal Panevėžio ir Utenos apskričių VPK ir Lietuvos Respublikos prokuratūros inf.