Policijos pareigūnų ir jų partnerių dėmesys Noriūnams

Programos tikslai ir dalyviai

Panevėžio apskrities VPK Kupiškio rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnai kartu su socialiniais partneriais – VšĮ „Kupiškio vaikų dienos centras“, Noriūnų struktūriniu vaikų dienos centru, Noriūnų bendruomene, Noriūnų seniūnija, Rokiškio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuru, Kupiškio jaunimo centru, Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų Vyčio apygardos 5-ąja rinktine, Panevėžio apskrities Priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Kupiškio priešgaisrine gelbėjimo tarnyba, Kupiškio socialinių paslaugų centru – inicijavo prevencinę programą „Noriūnai 2018“. Joje dalyvavo ir Kupiškio policijos rėmėjai bei jaunieji policijos rėmėjai.

Šios programos tikslas – tarpinstitucinio bendradarbiavimo pagrindu bei vykdant bendrąją prevenciją kurti bendruomenės iniciatyvoms palankią terpę, skatinti gyventojų susidomėjimą savanoriškomis iniciatyvomis, atviru darbu su jaunimu stiprinti socialiai pažeistą jaunimą ir šeimas, juos įtraukti į aktyvią ir motyvuotą veiklą, ieškoti būdų siekti optimalios adaptacijos.

Programa skirta Noriūnų kaimo gyventojams, veikla vykdyta 2018 m. rugpjūčio-gruodžio mėnesiais. Programos dalyvių, socialinių partnerių veikla grįsta savanoriškumo pagrindu ir neatlygintina.


Programa apjungė partnerių veiklą

VšĮ „Kupiškio vaikų dienos centro“ organizuotos popietės „Bendraukime…“ dalyviai  vėlė dirbinius iš vilnos. Į šią veiklą įsitraukė vaikai, jaunimas, buvo ugdomi ne tik meniniai gebėjimai, bet ir kuriamas draugiškas ir nuoširdus bendravimas, dalijamasis idėjomis.

Į meninių užsiėmimų popietę „Karta iš kartos…“ buvo kviečiami visų kartų atstovai, kartu piešta, diskutuota, klausytasi senelių pasakojimų, jų prisiminimų.

Solidarumo popietėje „Būk solidarus…“ skatinta sportinė veikla, ugdomos empatijos ir solidarumo vertybės, gerumas, tolerantiškumas, siekis padėti vieni kitiems įveikti užduotis, dirbti komandoje.

Panevėžio apskrities VPK Kupiškio rajono policijos komisariatas pokalbį saugaus eismo tema, dalino atšvaitus, organizavo priemonę „Šviesk ryškiai“, susitiko su Kupiškio jaunaisiais policijos rėmėjais ir policijos rėmėjais.

Kupiškio socialinių paslaugų centro darbuotojai gvildeno smurto artimoje aplinkoje temą.

Kupiškio jaunimo centras suorganizavo mobilų darbą su jaunimu: aiškinosi jaunimo poreikius, iškylančias problemas.

Kupiškio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai pasakojo apie savo profesiją, nagrinėjo saugaus elgesio su ugnimi temą.

Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų Vyčio apygardos 5-osios rinktinės kariai supažindino su kario profesija ir ginkluote.

Noriūnų bendruomenė organizavo renginį „Rudens šventė“, kurio metu skatinta sportinė veikla, eksponuotos rudens gėrybių meninės kompozicijos, skatintas gerumas, meniškumas. Į renginį buvo kviečiami visi Noriūnų gyventojai.

Noriūnų seniūnijos seniūnė ir Panevėžio apskrities VPK Kupiškio rajono policijos komisariato pareigūnė susitiko su gyventojais. Išklausė jų problemas, ieškojo sprendimų būdų. Taip pat apibūdinta policijos veikla ir teikiamos paslaugos.

Rokiškio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistės nagrinėjo tabako gaminių ir alkoholio prevencijos, asmens higienos įgūdžių formavimo temas, mokė vaikščioti šiaurietiško ėjimo lazdomis.

Socialinių partnerių nuomone, prevencinė programa „Noriūnai 2018“ buvo prasminga, dalyviams padėjo užmegzti naujų pažinčių, patirti naujų įspūdžių ir atrasti naujų pomėgių, sužinoti naudingos informacijos ir praplėsti akiratį.


Kodėl programa skirta būtent Noriūnams?

Panevėžio apskrities VPK Komunikacijos skyriaus vyresnioji specialistės Rasos Meištės temainfo.lt teiravosi, kodėl ši programa skirta būtent Noriūnams?

– Programa buvo inicijuota atsižvelgiant į statistinius duomenis. 2015 m. Noriūnų miestelio teritorijoje registruoti 206 pranešimai, 2016 m. – 253, 2017 m. – 272, 2018 m. per sausį–gegužę – 108. 2015 m. dėl smurto artimoje aplinkoje registruota 19, dėl vagysčių – 21 pranešimas, 2016 m. (analogiškai) 23 ir 21, 2017 m. – 41 ir 11, 2018 m. sausio–gegužės mėnesiais – 17 ir 7.

2017 m. ir 2018 m. sausio-gegužės mėnesiais tarp registruotų pranešimų yra informacija, kad nepilnamečiai bute vartoja alkoholį, jaunuoliai kabinėjasi prie praeivių, sprogdina petardas, girtaujantys nepilnamečiai mėto obuolius į važiuojančius automobilius, mokinė iškoneveikė mokytoją, pas mokinį rasta kontrabandinių cigarečių, neblaivus nepilnametis viešojoje vietoje, nepilnametė trenkė močiutei, jaunuoliai pavogė rankinę, – sakė vyresnioji specialistė R. Meištė.


temainfo.lt ir Panevėžio apskrities VPK inf.