Policijos pareigūnai susitiko su Subačiaus gimnazijos tėvais ir mokytojais

Panevėžio apskrities VPK Kupiškio rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus vyriausieji tyrėjai Gintarė Šližytė ir Ričardas Kiaulėnas dalyvavo Kupiškio rajono Subačiaus gimnazijos mokinių tėvų ir mokytojų susirinkime.

Susirinkimo metu pareigūnai kalbėjo mokytojams ir mokinių tėvams aktualia tema „Teisinė tėvų, mokinių ir pedagogų atsakomybė, kuriant saugią aplinką mokykloje“.

R. Kiaulėnas pristatė Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso straipsnius, kuriuose numatoma nepilnamečių, tėvų teisinė atsakomybė, aptarė praktines situacijas, į kurias patenka nepilnamečiai.

Pedagogai domėjosi pažeidimais, susijusiais su necenzūrinių žodžių vartojimu, viešos tvarkos pažeidimais, nepilnamečių rūkymu, alkoholio gėrimu ir teisine atsakomybe už tai.

Pareigūnai ir susirinkusieji aptarė nedidelio chuliganizmo sąvoką, situacijas, kuriose nepilnamečiai sukelia fizinį skausmą kitiems asmenims ar nedidelį jų sveikatos sutrikdymą.

G. Šližytė skatino mokinių tėvus, mokytojus netoleruoti žinomų, matomų smurto atvejų, pranešti policijai apie daromus pažeidimus ir bendradarbiaujant kartu kurti saugią aplinką mokyklos teritorijoje.

 

Karolina Miganovičienė

Panevėžio apskrities VPK komunikacijos grupės vyresnioji specialistė