Policijos dėmesys Kupiškio Šv. Kazimiero vaikų globos namams

Kupiškio Šv. Kazimiero vaikų globos namuose tęsiasi užsiėmimai pagal Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kupiškio rajono policijos komisariato inicijuotą prevencinę programą „Būk savimi“. Ja siekiama kurti saugią gyvenamą ir poilsio aplinką, stiprinti bendruomenės tarpusavio santykius bei tarpinstitucinį bendradarbiavimą, mažinti socialinę atskirtį, didinti bendruomenės narių laisvalaikio užimtumo pasirinkimo įvairovę, gerinti kriminogeninę situaciją.

Šįkart pas vaikų globos namų auklėtinius vyko Kupiškio prevencijos centro vadovė Gintarė Šližytė ir jaunas sportininkas Artūras Meška – ne tik Lietuvos bėgimo kroso čempionas, bet ir Latvijos maratono dukart vicečempionas, įveikęs šešių dienų bėgimo 1 235 km krosą.

A. Meška pasakojo apie savęs ieškojimą, varžybas, sveiką mitybą, treniruotes, atsakė į klausimus. Sportininkas susirinkusiesiems rodė daugybę savo medalių ir taurių, laimėtų atkaklumu ir didelėmis pastangomis. A. Meška apie save sakė taip:

– Bandžiau viską, ieškojau savęs, bet tik dešimtoje klasėje suradau bėgimą. Kai bėgu krosus, ilgas distancijas, nebejaučiu skausmo, šalčio, šlapumo. Mintyse – tik aš ir mano gyvenimas. Sunkiausia pradėti. O kai pradedi nebegali sustoti.

Dar vienas minėtos programos socialinis partneris – Kupiškio seniūnijos sportinės veiklos organizavimo specialistas, futbolo treneris Ričardas Puntuzas – pakvietė Šv. Kazimiero vaikų globos namų auklėtinius į Kupiškio Povilo Matulionio progimnazijoje organizuotą 1–2 klasių mažųjų futbolininkų ir jų tėvų sporto šventę, skirtą atkurtos Lietuvos 100-mečiui. Vaikai ir tėvai dalyvavo įvairiose sporto rungtyse. Po jų visi susirinko prie stalo pasivaišinti saldėsiais ir kitais gardumynais.

 

Parengta pagal Panevėžio apskrities VPK inf.