Policija ragina kelyje saugotis laukinių gyvūnų

Lietuvos kelių policijos tarnyba atkreipia vairuotojų dėmesį į tai, kad užmiesčio keliuose, vietovėse, kur kelias kertą miškus ir laukus, dideli kanopiniai žvėrys (briedžiai, stirnos, šernai) dažnai migruoja iš ganyklų laukuose į miškus ir atgal. Kirsdami kelius laukiniai gyvūnai sukelia didelę susidūrimo su transporto priemonėmis grėsmę. Tokio eismo įvykio metu labai padidėja rizika sunkiai susižaloti vairuotojui ar kelieiviams. Pirminiais duomenimis, šiais metais šalyje dėl susidūrimų su laukiniais gyvūnais buvo sužeista 12 žmonių, beveik visi šie eismo įvykiai įvyko tamsiu paros metu.

Apie didelę tikimybę, kad per kelią gali judėti žvėrys, įspėja kelio ženklai „Laukiniai gyvūnai“, įrengti pavojingų vietų kelio ruožuose. Policija pataria tokiose vietose sulėtinti greitį, kad, atsiradus kliūčiai bet kuriuo momentu būtų galima tinkamai reaguoti, suvaldyti automobilį, prireikus – sustoti. Reikia stebėti kelkraščius – dažniausiai gyvūnai į važiuojamąją kelio dalį įbėga būtent nuo krūmais ar medžiais gausaus kelio krašto. Jeigu pastebimas kelkraštyje stovintis gyvūnas, reikia važiuoti pro jį itin lėtai ir atsargiai, nemirksėti tolimosiomis žibintų šviesomis, jokiu būdu nenaudoti garsinio signalo – apakinto ir išgąsdinto gyvūno elgesys gali būti labai pavojingas ir nenuspėjamas.

Policija primena Kelių eismo taisyklių reikalavimus, taikomus susidūrus su laukiniu gyvūnu. Susidūrimas su laukiniu gyvūnu kelyje – tai eismo įvykis, jeigu tokio įvykio dalyvio veiksmai nulemia kitiems asmenims priklausančių transporto priemonių, krovinių, kelio ir kitų įrenginių arba kitokio turto sugadinimą (apgadinimą). Jeigu apgadinti kelio ženklai, atitvarai arba kitokie kelio elementai, jeigu buvo sužeistas arba nugaišo gyvūnas – vairuotojas privalo telefonu pranešti policijai apie eismo įvykį ir vykdyti pareigūnų nurodymus. Nugaišusiu gyvūnu pasirūpins aplinkosaugininkai ir medžiotojai.

Lietuvos kelių policijos tarnyba atkreipia vairuotojų dėmesį ir prašo ne tik laikytis leistino greičio, bet pasirinkti saugų važiavimo greitį, keliuose saugotis laukinių gyvūnų, ypač važiuojant užmiesčio keliais anksti rytą, sutemus, esant blogam matomumui.

 

Pranešimą pagal Policijos departamento prie VRM informaciją parengė Rasa Meištė, Panevėžio apskrities VPK komunikacijos grupės vyresnioji specialistė