Policija pataria, kaip saugotis telefoninių sukčių

Kaip saugotis telefoninių sukčių

Patiklūs žmonės dažnai nukenčia nuo aferistų, bandančių apgaule išvilioti pinigus. Telefonu skambinantys asmenys prisistato giminaičiais, artimųjų draugais ar net policijos pareigūnais ir praneša, kad jų artimuosius ištiko nelaimė (padarė eismo įvykį, nusikaltimą ar įvyko nelaimingas atsitikimas). Naudodamiesi netikėtumu ir susijaudinimu, jie paprašo skubiai  perduoti ar pervesti reikiamą pinigų sumą. Pinigus prašo pervesti į nurodytą sąskaitą ar atiduoti žmogui, kuris atvyks jų pasiimti.

 

Primename, kad:
įvykus eismo įvykiui ar kažkam padarius nusikaltimą policija niekada nesprendžia iškilusių piniginių problemų tarp nukentėjusiojo ar pažeidėjo (įtariamojo).

 

Sulaukę tokio skambučio:

neskubėkite vykdyti skambinusiojo prašymų;

patys paskambinkite giminaičiui ar artimajam, patekusiam į tariamą bėdą, ir įsitikinkite, ar tikrai jam reikalinga Jūsų pagalba;

neperduokite pinigų per tarpininkus;

neperveskite pinigų į nurodytas banko sąskaitas;

neįsileiskite nepažįstamų žmonių į namus;

reikalaukite, kad atvykę pareigūnai parodytų tarnybinį pažymėjimą;

neatidarykite durų nepažįstamiems žmonėms, kurie prisistato įvairių tarnybų darbuotojais, agentais ar kitais specialistais, kol neįsitikinote, kas iš tiesų Jus aplankė.

 

Jeigu:

tikrai Jūsų artimą ištiko nelaimė, susitikite su juo;

jūsų giminaitis kelionėje, neskubėkite skambinti į ambasadą nurodytu telefono numeriu –pasitikrinkite, ar šis numeris teisingas;

kyla nors mažiausias įtarimas, kad skambina sukčius, nedelsdami skambinkite į policiją

trumpuoju numeriu 112.

 

Rasa Meištė

Panevėžio apskrities VPK Komunikacijos grupės vyresnioji specialistė