Policija įspėja: grybavimas neturi tapti drama

Gamtos gėrybėmis turtingi miškai kasmet vilioja daugybę grybautojų, rudenėjant į miškus plūsta nemažas srautas gyventojų. Rinkdami grybus žmonės neretai praranda orientaciją ir pasiklysta, todėl vis dažniau jų tenka ieškoti specialiosioms tarnyboms – policijai, Viešojo saugumo pareigūnams, šauliams, kariškiams, miškininkams. Šiais metais Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Panevėžio rajono policijos komisariato pareigūnams ne kartą pranešta apie miške pasiklydusius žmones, dažniausiai – senyvo amžiaus ar prastos orientacijos.

Grybavimas neturi tapti drama, todėl pareigūnai ragina grybauti tik žinomame miške arba su tais, kurie jį pažįsta, taip pat į mišką eiti ne po vieną ir stengtis nenutolti vienam nuo kito. Didelis pagalbininkas miške – įjungtas mobiliojo ryšio telefonas, kuriuo būtų galima susisiekti su artimaisiais. Labai naudinga prisiminti ryškesnius orientyrus: proskynas, nulūžusius medžius, keliukus, smėlio karjerus. Svarbiausia – gerai įsidėmėti, kuria kryptimi  pradedama eiti.

Policijos pareigūnai ragina visus grybautojus einant į miškus pasiimti su savimi mobiliuosius telefonus, kad ištikus nelaimei, pasiklydus ar sunegalavus, turėtumėte galimybę juo pasinaudoti ir išsikviesti pagalbą. Mobilusis telefonas palengvintų paieškos darbus policijai.

Pareigūnai pataria: jei grybauti keliaujate vienas, artimiesiems ar kaimynams būtinai praneškite, į kokį mišką einate. Jei pasiklydote miške, nelaukite nakties ir pagalbos kreipkitės nedelsdami. Jei pastebėjote, kad šeimos narys ar kaimynas jau kurį laiką nepareina iš miško, nedelsdami skambinkite telefonu 112.

 

Rasa Černauskaitė
Panevėžio apskrities VPK Komunikacijos grupės vyresnioji specialistė