Poetui Antanui Drilingai – Anykščių garbės piliečio vardas

Iškilmingame miesto šventės „Anykščiams 575!“ atidaryme Garbės piliečio vardas buvo suteiktas iš Anykščių krašto kilusiam poetui, prozininkui Antanui Drilingai. Rajono meras Kęstutis Tubis, sveikindamas rašytoją su įvertinimu, prisegė jam Garbės piliečio ženklą, įteikė liudijimą.

A.Drilinga dėkojo už įvertinimą: „Esu dvidešimtojo amžiaus vaikas ir į šiandieną atsinešiau tai, ką man davė praeitas šimtmetis. Atėjau su savo sėkmėm ir nesėkmėm, su savo džiaugsmu ir skriaudom, su savo atradimais ir praradimais. Mano vaikystę ir jaunystę ženklino karo siaubas ir kruvino pokario dvasinis bei materialinis skurdas, pastangos išgyventi sunkiu ir sudėtingu laiku, kuris istorijos buvo skirtas mano kartai. Mes išgyvenom. Ne tik išgyvenom, bet ir kūrėm Lietuvą tokią, kokią galėjom ir sugebėjom kurti, kūrėm tą Lietuvą, kuri atėjo į Atgimimą. Man skirtas garbės piliečio vardas priklauso ne vien man: šiuo vardu pagerbiami visi mano kartos anykštėnai, dabar ir čia kuriantys ir puoselėjantys mano gimtąjį kraštą.“

Vakare sausakimšoje Anykščių Liudvikos ir Stanislovo Didžiulių viešosios bibliotekos salėje vyko rašytojo A. Drilingos knygos „Vieneri sugrįžimo metai“ pristatymas. Jo metu autorių sveikino, knygą vertino: literatūros kritikas, pedagogas, profesorius Petras Bražėnas, literatūros kritikas, knygų leidėjas, rašytojas Stasys Lipskis, rašytojas Raimondas  Kašauskas. Ištraukas iš knygos, poeziją skaitė Bibliotekos globėja, teatro ir kino aktorė, režisierė Dalia Michelevičiūtė, smuiku grojo anykštėnas Paulius Gaidelis. Knygos pristatymo vakarą vedė anykštėnas, rašytojas Rimantas Povilas Vanagas.

 

Parengta pagal Anykščių viešosios bibliotekos inform.