Po Janušavos COVID 19 atvejo čia niekas nepasikeitė: nei kaukių, nei dezinfekcinio skysčio…

Kaip jau rašė temainfo.lt, kovo 30 d. Anykščių rajono meras Sigutis Obelevičius panešė apie koronaviruso atvejį Anykščių rajono Kavarsko seniūnijos Janušavos kaime. Domėjomės, ar didelį stresą dėl šio susirgimo išgyvena šio kaimo gyventojai, ar įvykis sukūrė naujų užduočių rajono vadovams?


Anot seniūnaičio, kuriozai daros

– Janušava kaip išmirusi – nė žmogaus. Sėdim karantine. Man vis neišeina iš galvos Anykščių rajono savivaldybės mero Sigučio Obelevičiaus pasisakymas: net jis nieko nežino – praėjus parai po viruso nustatymo nėra jokios oficialios informacijos. Tai kas čia per reikalai mūsų šalies? Kuriozai daros, – temainfo.lt sakė Kavarsko seniūnijos Janušavos seniūnaitijos seniūnaitis Vytautas Pimpička.
Janušavoje gyvena apie 150 žmonių. Anot seniūnaičio, kaime žmonės greitai atsirinko, su kuo užsikrėtęs žmogus bendravo: į Panevėžio infekcinę ligoninę išvežtas vyras dirbo įmonės pašarų ruošimo ceche, jo kolega saviizoliavosi; dar vienas šio cecho darbuotojas pirmadienį grįžo iš atostogų ir pastaruoju metu su susirgusiuoju neturėjo jokių kontaktų; infekuoto šeima neseniai minėjo artimo giminaičio mirties keturnedėlį: lyg ir buvo svečias iš užsienio…
Janušaviečiai vertina ir ligos eigą: dar vakare vyras jautėsi gerai, o paryčiais ėmė dusti, kosėti, pakilo temperatūra, – šeima pati išsikvietė medikus.
– O daugiau niekas Janušavoje nepasikeitė: kaip neturėjome kaukių, taip ir neturime. Bent jau po tokio atvejo atvežtų į mūsų parduotuvėlę dezinfekcinio skysčio, – sakė seniūnaitis.


Atliekamas epidemiologini tyrimas

Janušavos seniūnaičio pastabą dėl apsaugos priemonių stygiaus persakius Anykščių rajono savivaldybės vicemerui Dainiui Žiogeliu, jis pripažino: niekas tokios situacijos nesitikėjo – visa Lietuva be kaukių ir dezinfekcinio skysčio, medikus šelpia visuomenė…
– Bet turbūt labiausia trūksta informacijos. Mes neturime jokių oficialių žinių apie infekuotąjį. Savivaldybė skyrė transportą tyrimams į Uteną nuvežti susirgusiojo žmoną. Kokia jos situacija, irgi niekas nepraneša. Valstybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centras gal labiau informuoja Visuomenės sveikatos centrą? Paskambinkit jiems, – temainfo.lt patarė vicemeras.


Jei ir žinotų, negalėtų pasakyti

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Utenos departamento Anykščių skyriaus vedėja Danguolė Sudeikienė apie infekuotąjį irgi neturi raštiško patvirtinimo, o jei ir turėtų, negalėtų pasakyti: nuo kovo 28 d. informaciją apie koronaviruso epidemijos eigą teikia tik Ekstremaliųjų situacijų operacijų centro visuomenės informavimo grupė.
Anot skyriaus vedėjos D. Sudeikienės, Janušavoje atliekamas epidemiologinis, t. y. židinio tyrimas: bandoma nustatyti susirgusiojo maršrutus, kontaktus.


Rita Briedienė