Po Europos krepšinio čempionato Domantas Vilys išvažiavo į Milaną pailsėti

Kupiškėnas krepšininkas Domantas Vilys po įtempto Europos čempionato (U18) Rygoje išvyko pailsėti į Milaną. Tai poilsis ir prieš artėjantį sezoną, be to, čempionato susitikime su vokiečiais nesėkmingai bandydamas išmušti kamuolį Domantas patyrė nedidelę traumą.

– Stebėjau Lietuvos rinktinės aštuntfinalio sėkmingas – 104:71 – varžybas su Bosnijos ir Hercegovinos komanda Liepojoje, mačiau skaudų paskutinėmis akimirkomis dviem taškais 77:79 pralaimėtą žaidimą prieš Rusijos komandą, atėmusį teisę kovoti dėl prizinių vietų. Prasidėjus kovoms dėl patekimo į kitų metų Pasaulio krepšinio čempionatą (U19) likau stebėti Lietuvos rinktinės lemiamo susitikimo su vokiečiais. Penkios Europos čempionato komandos keliauja į Pasaulio čempionatą. Tarp jų – ir Lietuva, vokiečius lengvai įveikusi 83:55. Apskritai susidomėjimas šiuo čempionatu buvo didžiulis, iš Lietuvos suvažiavo daug sirgalių, buvo ir kupiškėnų, – temainfo.lt pasakojo pirmas D. Vilio treneris , Kupiškio rajono Kūno kultūros ir sporto centro krepšinio mokytojas Alvydas Puzelis.

Krepšinio čempionatą laimėjo Serbijos rinktinė, antri liko latviai, treti –prancūzai, ketvirti – rusai.

– Apmaudas šioks toks yra: lietuviai, patyrę vos vieną pralaimėjimą, liko penkti. Prieš porą metų – 2016-aisiais – ta pati rinktinė Europos čempionate Lenkijoje iškovojo antrą vieną. Vis dėlto labai smagu, kad lietuviai išplėšė kelialapį į pasaulio stipriausių 19-mečių čempionatą, kad dėl šios galimybės kovėsi ir mūsų kraštietis, Kupiškį garsinantis Domantas Vilys. Lietuvoje, kur krepšinis tiesiog dievinamas, didelė garbė būti krepšininku, – sakė treneris.

Anot A. Puzelio, abejotini rinktinės trenerio Gedimino Petrausko sprendimai D. Viliui neleido atsiskleisti.

– Domantas buvo pilnai pasiruošęs čempionatui, bet per daug laiko prasėdėjo ant atsarginių suolelio, – teigė pirmas D. Vilio treneris.

Iš 700 kandidatų D. Vilys pateko tarp 12 Europos krepšinio čempionato Lietuvos rinktinės narių. Anot trenerio A. Puzelio, sportininkui tai irgi kainavo nemažai jėgų.

Dar metus Domantas mokysis Vilniaus Karoliniškių gimnazijoje, naują sezoną žais „Perlo” – „Lietuvos ryto” dublerių – komandoje.

 

temainfo.lt

Domanto Vilio asmeninio albumo nuotraukos