Plėšikus padėjo išaiškinti… lapė

Gruodžio 13 d. apie 22 val. Panevėžio apskrities VPK Rokiškio rajono policijos komisariato budėtojai gavo Rokiškio gyventojo pranešimą: jį ką tik apiplėšė du jaunuoliai.

Apsipirkęs parduotuvėje rokiškėnas skubėjo namo. Išgirdęs skubius žingsnius už nugaros, netrukus jis pajuto smūgį į galvą, paskui į veidą. Skausmo ir netikėtumo priblokštas vyriškis pajuto, kaip dar vienas asmuo plėšia nuo jo juosmens rankinę. Nukentėjusysis matė, kaip su jo rankine du jaunuoliai dingsta mikrorajono namų kiemuose, ir spėjo įsidėmėti kelis jų požymius.

Gavę pranešimą apie plėšimą į įvykio vietą išskubėjo Rokiškio rajono policijos komisariato Operatyvinės grupės pareigūnai. Peržiūrėję parduotuvės vaizdo kameromis užfiksuotus vaizdus, jie atkreipė dėmesį į du jaunuolius, kurie ilgokai sukiojosi parduotuvėje ir lauke. Vienas jų operatyvinės grupės pareigūnei pasirodė pažįstamas, ji apie tai informavo kolegas.

Po kelių valandų į Policijos komisariatą buvo pristatyti du 17-mečiai. Kol vieni pareigūnai ieškojo įtariamųjų, kiti apžiūrėjo įvykio vietą. Už keliasdešimt metrų nuo jos buvo rasti nukentėjusiojo asmens dokumentai, raktai, rankinė. Pinigus plėšikai jau buvo spėję pasigrobti.

Kartu su pareigūnais miesto kiemuose išmėtytų daiktų ir dokumentų ieškojo ir netikėta  pagalbininkė – lapė. Ji žaismingai voliojosi sniege, tampė dokumentus, pareigūnams rodė įkalčius.  

Abu sulaikyti įtariamieji policijai žinomi dėl teisės pažeidinėjimų. Beje, vienas jų plėšimo išvakarėse šventė savo 17 gimtadienį.

 

Rasa Černauskaitė             

Panevėžio apskrities VPK Komunikacių skyriaus vyresnioji specialistė