Planuojama atkurti Rokiškio rajono Sacharos pelkę

Kaip praneša VĮ Valstybinių miškų urėdija, Rokiškio rajone planuojama atkurti Sacharos pelkę: 88 ha plotą užimanti pelkė  – tai prieš pusę amžiaus buvęs durpynas, kuriame buvo gaminamos kurui skirtos durpės.

Apie 37 km ilgio sausinimo griovių tinklas stipriai pablogino Sacharos būklę: dėl pažemėjusio pelkės vandens lygio tipingos atviros aukštapelkių buveinės apaugo krūmais ir medžiais. Rokiškio regioninio padalinio miškotvarkos projekto plane numatyti sprendimai, padėsiantys spartinti pelkės ekosistemos atsikūrimą, gerinti buveinių ekologinę būklę, tuo pačiu – švelninti klimato kaitą.

„Senų žmonių pasakojimai byloja, kad maždaug prieš šimtmetį šalia esančiuose miškuose įsiplieskęs gaisras persimetė ir į šią samanomis apaugusią kupstotą pelkę – iš degančių duobių degėsiai rūko per visą žiemą. Kadangi tuos degėsius, kaip ir sausas durpes, pakilęs vėjas pustydavo kaip smėlį Sacharos dykumoje, vietos eiguliai šį nenaudojamą, samanų kupstais apaugusį miško plotą pradėjo vadinti Sachara. Ilgainiui šis pavadinimas prigijo: ne tik šnekamojoje kalboje, bet ir oficialiuose dokumentuose durpynas pradėtas vadinti Sacharos durpynu, o pelkė – Sacharos pelke”, – rašoma vivmu.lt


Parengta pagal VĮ Valstybinių miškų urėdijos inf.