Pirmas užmojis – pasirūpinti vaikų vasaros poilsiu

Neseniai Rokiškyje įsikūrusią viešąją įstaigą „Kultūros inovacijos“ tik sąlyginai galima vadinti nauja: po įstaigos stogu susibūrė rokiškėnams gerai pažįstami renginių organizatoriai, pedagogai. Pasak VšĮ „Kultūros inovacijų“ direktorės Vaivos Kirstukienės, įkurti įstaigą sąlygojo noras tęsti anksčiau pradėtus projektus, įgyvendinti seniai brandintas idėjas, kurių kažkada nesuspėta „paleisti į gyvenimą“.

 

Patirtis ir inovacijos

„Kultūros inovacijų“ veiklos amplitudė plati: projektai, skirti vaikų, jaunimo ir kitų amžiaus grupių meniniams, kultūros bei kūrybos poreikiams tenkinti; edukaciniai projektai; kūrybinės stovyklos; visuomeninių ir asmeninių švenčių organizavimas; reklamos bei atributikos gamybos paslaugos ir pan. Įstaigos įkūrėjos Vaiva Kirstukienė ir Neringa Danienė teigia, kad svarbiausias jų koziris – itin kūrybinga ir susistygavusi renginių organizatorių komanda.

– Ši komanda dar jauna, bet jau patyrusi. Negalime pakęsti rutinos, ieškome iššūkių, naujovių, netikėtumų… Kita vertus, dirbame planingai, sklandžiai, gebame ramiai spręsti problemas. Mūsų komandoje puikiai dera patirtis ir inovacinių sprendimų paieška“, – teigia N.Danienė.

Artimiausiuose „Kultūros inovacijų“ planuose – vaikų vasaros stovyklų organizavimas. Visos stovyklos orientuotos ne tik į vaikų užimtumą atostogų metu, bet ir į kūrybinę edukaciją bei meninių poreikių tenkinimą. Keletui fondų įmonė pateikė paraiškas finansavimui gauti, dalį jų įsipareigojo kofinansuoti ir Rokiškio rajono savivaldybė.

– Tačiau dažnai nutinka taip, kad fondų darbas dėl įvairių priežasčių stringa, ir atsakymai apie laimėtus projektus jų vykdytojus pasiekia jau prasidėjus darbams. Visiškai aišku, kad, pavyzdžiui, Lietuvos kultūros tarybos atsakymai vėluos visu mėnesiu. O juk vasara prasidės laiku, – juokiasi stovyklų organizatorės. – Tad birželio pradžios stovykloms reikalingų išlaidų didžioji dalis guls ant stovyklautojų tėvelių pečių. Tačiau, mūsų paskaičiavimu, Žiobiškyje vyksiančių stovyklų kainos tikrai „nesikandžios“ – gyventi ir maitintis puikioje Rokiškio jaunimo centro bazėje palyginti nebrangu, nors didžiąją stovyklautojo kelialapio kainos dalį ir sudaro šios išlaidos. Tad tikimės surinkti grupes abiem pamainoms. Juolab kad mūsų stovyklose dirbs tik suaugę kvalifikuoti specialistai, nebus jokių vadovų – pirmakursių studentų, nors tai yra dažna stovyklų problema…

 

Edukacinės stovyklos

Birželio pradžios stovyklos bus skirtos pradinukams.

– Vasaros pradžioje vaikučiai jau nori linksmai leisti laiką, bet dar nėra visiškai atitrūkę nuo ugdymo proceso. Sprendimas organizuoti dvi stovyklėles, susietas su anglų kalbos mokymu per žaidimą, – puiki galimybė nejučia gilinti žinias, – teigia viena būsimų vadovių Jandra Kovalevskė.

Dienos stovykla „Gamtos spalvos angliškai“ 8-9 metų vaikams vyks birželio 1-3 dienomis. Vaikai laiką leis Žiobiškio turistinėje bazėje, ir kasvakar bus parvežami tėveliams. Pasak V.Kirstukienės, tokio amžiaus vaikams dar sunku ilgesniam laikui atsiskirti nuo tėvų, todėl ir buvo pasirinktas dienos darbas. Kvalifikuotų pedagogų padedami stovyklautojai bendraus angliškai: žais, pažins gamtą, pieš, kurs, dainuos – taip plės anglų kalbos žodyną.

Birželio 6-10 dienomis vyksianti stovykla „Kuriame pasaką angliškai“ bus skirta 9–11 metų vaikams. Stovyklautojai gyvens bazėje, neseniai suremontuotuose kambariuose po 4-6 vaikus. Jie angliškai kurs pasaką, žaisdami įsisavins naują žodyną, kurs ir pieš savo pasakų herojus.

– Nebus pamiršti ir laisvalaikio užsiėmimai – juk visiems akivaizdi meno bei sporto nauda fizinei ir psichologinei vaikų sveikatai. Bazės teritorija  puikiai sutvarkyta ir pritaikyta laisvalaikiui, tad vaikų laukia sportinės bei kūrybinės rungtys, smagūs žaidimai, viktorinos, karaoke ir kino vakarai, – žada V.Kirstukienė.

 

Kūrybinės stovyklos

Rugpjūtį vyksiančiose stovyklose laukiama aktyvių, kūrybingų, meninę gyslelę ar talentą turinčių vaikų ir jaunuolių, kurie nori pasisemti patirties iš pačių geriausių vadovų ir pedagogų. Šios stovyklos orientuotos į tikslines grupes. Rugpjūčio 1–5 dienomis vyksianti kino edukacinė programa „Kino pamokos Rokiškyje 2016″ – jau penktas tokio pobūdžio Rokiškio projektas. Renkamos dvi amžiaus grupės: 10–12 ir 13–15 metų vaikai. Stovyklautojai iš arčiau susipažins su kino menu: mokysis rašyti scenarijų, piešti kadruotes, režisuoti, filmuoti, vaidinti, montuoti. Bazėje bus įrengtos kino filmui kurti reikalingos laikinos kino laboratorijos, turtingos tikra filmavimo technika. Dalyviai susipažins su kino terminų žodynėliu, išmoks tinkamai elgtis su kino technika, ugdys komandinio darbo įgūdžius, mokysis pažinti ir pritaikyti kiekvieno komandos nario galimybes. Į filmukų peržiūrą visada kviečiami ir stovyklautojų artimieji.

Kūrybiškumo ugdymo dirbtuvės „Kuriu ir mokausi su žvaigžde“ – skirtos jauniems, kūrybai, teatrui ir muzikai gabiems žmonėms, 14–16 ir 17–19 metų jaunuolių grupėms. Stovyklautojai bendraus tarpusavyje ir dirbs su profesionalais – turtins sceninę praktiką, ugdys pasitikėjimą savimi. Bus sudarytos sąlygos kurti ir muzikuoti, tenkinti pažinimo ir lavinimosi poreikius.

– Kūrybinėms dirbtuvėms vadovaus pripažinti pedagogai, profesionalaus meno atstovai – autoritetai, kurių gyvenimo kelias gali būti sektinu pavyzdžiu stovyklos dalyviams, – žada V.Kirstukienė.

Kūrybinių stovyklų dalyviai mėgausis ir visomis Žiobiškio jaunimo centro turistinės bazės galimybėmis, čia vyks kino vakarai, sporto ir kūrybinės rungtys; planuojamos maudynės ežere, vakarai prie laužo…

 

Komanda

Anglų kalbos stovyklėlėse su mažaisiais dirbs ir žais kvalifikuotos anglų kalbos specialistės Dalia Valskienė ir Jandra Kovalevskė.

– Dalia jau daugiau nei 10 metų sėkmingai dirba su pradinukais. Jandra dar universitete aktyviai domėjosi nestandartiniu vaikų mokymu, net rašė šia tema baigiamąjį darbą. Be to, mus konsultuoja Irenos Matelienės anglų kalbos mokymosi ir kūrybos studija „Pelėda“, – pasakojo V.Kirstukienė.

Dainuoti mažuosius mokys Rokiškio Rudolfo Lymano muzikos mokyklos pedagogė, muzikantė, kūrėja Vilija Urbonienė.

Kino stovyklos ryškiausios „žvaigždės“ – jauni, bet jau puikių įvertinimų, – netgi „Sidabrinių gervių“ – sulaukę profesionalūs kino režisieriai vilniečiai Tomas Smulkis ir Dovilė Šarutytė. Jie jau ne pirmus metus vadovauja Rokiškio kino stovykloms, moka dirbti su vaikais, aprūpina stovyklą profesionalia kino technika.

 Kūrybiškumo ugdymo stovykloje dirbs ir R.Lymano muzikos mokyklos mokytoja Rasa Šakalienė. Pedagogės privalumai – 17 metų darbo stažas, organizatoriaus gyslelė, patirtis scenoje, jaunatviškas bendravimas su vaikais. Be to, Rasa jau turi darbo stovyklose patirties: 2013–2015 metais vykdant Rokiškio kultūros centro projektą „Dainavimo scenoje vasaros stovykla“ ji vedė vokalo pamokas.

Numatyti stovyklautojų užsiėmimai ir su muzikantu, dainininku, vokalo pedagogu Povilu Meškėla. Nedaug kas žino, kad Povilas – dar ir pedagogas. Be to, jis prodiusuoja gabius jaunus atlikėjus. Nuo 2012 m. jis – televizinio muzikos talentų konkurso „X Faktorius” dalyvių vokalo mokytojas.

Su stovyklautojais dirbs ir mūsų kraštietė, Vilniaus Montessori pre-school muzikos mokytoja, dainavimo pedagogė ir muzikos terapijos magistrantė Simona Savickaitė. Ji taip pat turi darbo muzikinėse stovyklose patirties.

Stovyklų metu planuojami aktorinio meistriškumo bei plastinės improvizacijos pagal O.Kiseliovo sistemą užsiėmimai. Juos ves teatro aktorius, Rokiškio liaudies teatro režisierius Rytis Saladžius. Vaikų užimtumu, kūrybinėmis užduotimis, stovyklų renginiais rūpinsis režisierė Neringa Danienė, viena VšĮ „Kultūros inovacijos“ įkūrėjų.

Stovyklautojų registracija prasidėjo balandžio 25 d. el. paštu kulkturosinovacijos@gmail.com arba tel. 8 618 02647.

 

VšĮ „Kultūros inovacijos“ inform.

Užsk. Nr A16-17