Pietūs su Kupiškio rajono meru neprailgo

Liepos 11 d. Kupiškio rajono meras Dainius Bardauskas socialinio tinklo „Facebook“ savo paskyroje įkėlė tris nuotraukas ir paskelbė konkursą: kas pirmas atspės, su kokiomis grupėmis ir atlikėju jis nusifotografavęs. Prizas – vienos šių grupių kompaktinė plokštelė arba vakarienė su meru, arba – ir tas, ir tas. Atspėjau teisingai ir pirma parašiau, jog tai buvo grupės „Secret Service“, „Smokie“ ir atlikėjas F. R. Davidas. Meras, kaip ir žadėjo, laimėtoją pakvietė pietų.

 
Kiekvienas kupiškėnas svarbus ir reikalingas

Kadangi kvietimas buvo dviem, pakviečiau Paulių Briedį, ir „Paukštės” kavinėje pietavome trise. Pietūs – tiesa, gana vėlyvi, prasidėję 18 val., – truko apie 1,5 val. Pokalbis užsimezgė nesunkiai, radome daug įdomių bendrų temų; buvo smagu, kad visiems trim Kupiškis – svarbus miestas, ir mums rūpi, kas jame vyksta.

Kalbėta apie gyventojų emigraciją, jaunų žmonių skaičiaus mažėjimą bei specialistų trūkumą rajone; apie Savivaldybės inicijuotą išvykusių gyventi į kitus Lietuvos miestus ar emigravusių iš šalies kupiškėnų apklausą, kuria siekiama išsiaiškinti jų lūkesčius – ko trūksta, kad žmonės grįžtų gyventi į Kupiškį? Tikimasi, kad apklausos rezultatai bus reikšmingas patarėjas tobulinant rajono ateities viziją, nes, pasak mero, svarbu žinoti, ko nori jauni, darbingo amžiaus žmonės. Juk niekas nenorėtų, kad Kupiškis taptų „pensininkų rojumi“.

Savo miestą kuriame patys, tai darome jau dabar, nereikia nieko laukti – tą supranta aktyvūs, idėjas siūlantys kupiškėnai. Meras tam pritarė, sakė, visada esąs atviras diskusijoms ir pasiūlymams, mielai priimantis jaunimo kvietimą susitikti. Neramina jį gyventojų pasyvumo problema, rūpinimasis tik savo reikalais, nenoras burtis į bendruomenes ir dalyvauti renginiuose – juk dažniausiai juose lankosi vis tie patys žmonės. Dažnam net savo kiemo reikalai nerūpi.

 
Kupiškiui reikia „Stichijų”

Festivalis „Stichijos“ tapo ne tik puikiu reginiu, nustebinusiu žiūrovų gausa, bet, svarbiausia, – tai tapo įrodymu, kad susibūrusi didelė savanorių komanda gali padaryti labai daug, ir kiekvieno pastangos yra reikšmingos. „Stichijos“ ir buvo viena svarbiausių mūsų trijų susitikimo temų.

– Ir aš, ir Milda buvome šio renginio savanoriai, talkinome jo organizatoriams. Buvo aišku, kad nuo šio festivalio sėkmės priklausys ir kitų metų „Stichijų” likimas, – teigė Paulius.

Meras pritarė, kad pirmasis festivalis pavyko, kad toks renginys labai svarbus Kupiškiui: savo šventes turi visi miestai, todėl nereikia atsilikti ir Kupiškiui; festivalis garsina mūsų miestą. Meras D.Bardauskas siūlė organizuoti diskusiją, kuri išryškintų tai, kas gali padėti šiam reiškiniui tobulėti.

Kalbėta apie renginio datą: ar liepos 6-oji jam tinkama, ar geriau festivalį organizuoti savaitgalį; galbūt vertėtų jį perkelti į rugpjūčio mėnesį? Svarstyta, kaip kurti ir išlaikyti festivalio išskirtinumą. Visi trys pasidžiaugėme, kad šiemet festivalis tapo švente visai šeimai, o skirtingų zonų – Oro, Žemės, Vandens ir Ugnies – idėja leido sukurti pramogų įvairovę: veiklos rado ir jauni, ir vyresnio amžiaus žmonės. Kiekvienos stichijos zoną puošė skirtingų kūrėjų  idėjos – tai kūrė meno festivalio užuomazgas. Tokio žanro renginio Lietuva neturi – tuo „Stichijos“ unikalios.

 
Ar pavyktų apjungti „Lingaudalą” ir „Stichijas”

Meras pabrėžė: tokia festivalio įvairovė yra brangus malonumas, ir to nereikia pamiršti. Jis užsiminė ir apie tai, jog kitais metais Kupiškio kultūros centras planuoja pratęsti „Lingaudalos“ festivalio idėją. Pauliaus manymu, naujasis „Stichijų“ reiškinys ir ilgametis Kupiškio folkloro festivalis galėtų jungtis ir tapti turtinga ir perpektyvia miesto šventės idėja. Meras neprieštaravo, bet pridūrė, kad šiuos renginius kuruoja skirtingi žmonės, ir tik nuo jų norų ir ambicijų priklauso tokio apsijungimo galimybė.

Meras nusiteikęs optimistiškai – naujasis festivalis kupiškėnams patiko, todėl jau sukasi idėjos, ieškomi atlikėjai ir grupės kitų metų festivaliui.

Su „Secret Service“, „Smokie“ grupių nariais meras susitiko neatsitiktinai: jau ieškoma dalyvių kitų metų „Stichijoms”. Susitikimą padėjo organizuoti šių grupių vadybininkas, su kuriuo merą sieją senoka pažintis. Rajono vadovo D.Bardausko ir „Secret Service“, „Smokie“ bei F.R. Davido susitikimas buvo surengtas po šių grupių koncerto Klaipėdos vasaros koncertų estradoje liepos 9 d.

Pietų su meru laikas neprailgo, susitikimas nenuvylė, nors laukiant jo šiek tiek streso, žinoma, buvo. Susidariau įspūdį, kad meras labai domisi muzika, yra komunikabilus, turintis humoro jausmą žmogus.

 
Milda Kučinskė

Autorės nuotr.